Aarghaama

Z FantasyWiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Aarghaama je živoucí planeta vytvořená nadpřirozeným lvem Rhaaxem. Rhaaxo si pro svůj experiment tuto planetu vybral, protože byla ve vhodné vzdálenosti (ve stejné galaxii jako jeho domovská planeta Akelie, ale ani příliš blízko), byla pro lvy obyvatelná, nežily tam žádné inteligentní formy života (které by Rhaaxo dokázal najít) a již předtím na ni umístil dimenzionální bránu.

Účelem experimentu bylo vyzkoušet, jak posunout harmonii s okolním prostředím, která byla pro lvy velmi důležitá, na novou úroveň. Rhaaxo předem vytvořil mysl inteligentní bytosti, kterou následně pomocí magie vložil do planety a tím ji oživil. Následně planetě vysvětlil, proč a jak ji oživil, a naučil ji všechno, co musela umět, aby dokázala komunikovat s kýmkoliv, kdo by na ni přišel, ať už pomocí brány nebo vesmírné lodi. Poté se vrátil na Akelii a Aarghaamu zkoumal vzdáleně pomocí dimenzionální brány. K planetě přiletěl znovu o několik staletí později, aby pomocí několik let dlouhého dialogu s ní zjistil, jak na její mysl netradiční život zapůsobil, a jaké měla pocity.

Krátce poté na Aarghaamu přišla skupina lidských uprchlíků, kteří se na ní usadili. Některým z nich se podařilo komunikovat s planetou, aniž by o tom věděli - planeta plnila jejich přání na méně či více srážek a podobně, což lidé považovali za magii. Planeta ovšem nedokázala zabránit tomu, aby na její povrch dopadl meteorit, který její lidskou populaci vyhladil. Nedlouho poté znovu přiletěl lev, aby zjistil, jak si živá planeta stojí, ale tentokrát s ní na závěr probíral i jestli chce ve svém životě pokračovat, nebo jestli si přeje být usmrcena, a její přání respektoval.

Později se sem lidé vrátili a znovu usadili a Aarghaama se tak stala součástí Koloniální aliance. Jestli je planeta stále živá je jejím a lvím tajemstvím - planeta se nijak neprojevuje a v průběhu Rhaaxova experimentu lva požádala, aby o ní lidem neříkal.

Mezi lidmi se planeta proslavila především svými náhorními plošinami s písečnými řekami - v jemné odkryté skále jsou říční koryta, kterými protékají řeky, jako kdekoliv jinde, avšak namísto vody je řeka tvořena pískem a teplota v oblasti překračuje 60 °C. Někteří elfové při průzkumu planety věřili, že tyto písečné řeky, na jiné planetě nenalezené, jsou výrazem emocí planety.

Související stránky