Aedammair

Z FantasyWiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Aedammair byla osobní strážkyní a služebnicí Kriemhildy, šesté královny Kaely Akexi.

Od královny dostávála rozličné úkoly, byť šlo zpravidla o to z někoho vymoci nějakou informaci nebo ho zabít. I díky své kariéře dvorní vražedkyně byla mezi poddanými velmi obávaná, takřka stejně jako krutostí proslulá královna.

Mimo mnoha rozličných technik a zbraní (meče, dýky, tesáky, kunai, vrhací hvězdice, otrávené šípy) používala také jednu velmi neobvyklou taktiku - velká spousta důkladně vycvičených domácích koček efektivně zaměstnala a/nebo zneškodnila ostrahu a umožnila Aedammair nerušeně pracovat s obětí.

Řada jejích obětí do poslední chvíle netušila nic zlého. Aedammair byla velmi krásná a ať přišla kamkoliv bez těžkého pláště, její ladné křivky vždy přitahovaly pozornost. Nebýt její pověsti, byla by předobrazem snů většiny kaelanských mužů.

Jakkoliv je obyčejná kočka pro člověka zvíře prakticky bez rizika, díky jejich množství a speciálnímu výcviku od Aedammair se mění v nebezpečnou zbraň. Tlupa takto vycvičený koček dokáže během chvilky zabít člověka a znetvořit jej k nepoznání. Zabití jedné nebo více koček obětí v průběhu souboje nevadilo - kočky se množí rychle, na královském hradě se to kvůli myším, krysám a potkanům navíc kočkami jen hemžilo. Toto zvláštní umění výcviku a vedení koček se Aedammair naučila od své matky Abigail, která ho však původně vyvinula za jiným účelem: přerostlí potkani často v kanálech v tlupách kočku zabili a sežrali, díky týmovému stylu boje a velkému množství koček už opět neměli šanci, stejně jako psi. Jedinými nepřáteli koček tak byli opilí strážní. Víceméně díky bojovým kočkám se nikdo nikdy nepokusil o převrat a tak Kriemhilda pokojně zemřela stářím namísto rukou rozzuřených poddaných.

Zato konec Aedammair nebyl tak pokojný - roztrhal ji v lese ochočený lev, kterému zabila chovatele. Její kočky už na tom mnoho nezměnily - chovatele dohonila na útěku a než se vypořádaly s hlídacími psy, lev stihl Aedammair dohnat a po krátkém souboji zabít - i když ne dostatečně rychle aby zachránil svého chovatele. Jak se zachovaly kočky není známo - nicméně lev zemřel přirozeně stářím několik let po incidentu, takže s kočkami jistě nebojoval - i když není známo, že by souboj libovolného lva s těmito kočkami kdy proběhl.

Související stránky