Akera Zaelma Ifara

Z FantasyWiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Akera Zaelma Ifara, běžně pouze Akera (neplést s japonským jménem Akira) byl magickým lvem, který však z nějakého důvodu nemohl používat žádnou magii ani jiné nadpřirozené schopnosti vlastní všem nadpřirozeným lvům, včetně lví telepatie a telekineze.

Věnoval se hlavně technologiím. Na lodi Arcturus třídy Isaiah měl na starosti veškeré typy pohonu. Po stažení těchto lodí (o důvodech tohoto kroku viz. Třída Isaiah) nastoupil na podobnou pozici na loď Kri třídy Achaikharan. Poté, co byla loď zničena při havárii na její palubě se rozhodl odpočinout si a za tímto účelem se vrátil k rodné tlupě, které coby útočiště používala malý lesík na rovině přibližně uprostřed vzdálenosti mezi kaelanským královským hradem a selliathským císařským palácem. Tito lvi, ač měli mnohé vlastnosti nadpřirozených lvů, magií nevládli, a tudíž by při pokusu odejít byli snadným cílem lidí.

Toto místo se ale líbilo také lidem, kteří zde chtěli vystavět město. Tlupa lvů jim, stejně jako lesík, stála v cestě a toto se rozhodli řešit násilím za pomoci vojska. Útok jako jediný přežil právě Akera, který následně rozzuřený vyvraždil několik lidských vesnic. Rada jeho města ho poslala na planetu Wehau, aby si odpočinul od stresu a lidí. Potrestán byl až později, během galaktické války.

Pro právě se rodící vesmírné vojsko Selliath si tehdy jeho nejvyšší velitel Quelgara Chetekin Sargas u lvů z Akerova města doslova vyžebral tři jejich vesmírné lodě - Zosma, loď třídy Achaikharan, Gasparon, loď třídy Qovera a loď Gahi stejného typu. Tyto lodě měly společnou jednu věc - byly ve velmi špatném stavu a určené buď k opravě (loď Gasparon), generální rekonstrukci (loď Gahi) nebo rozebrání (loď Zosma). Velitele Sargase lvi zrovna nemuseli a tak je napadl výborný trest pro Akeru, který lidi nesnášel více než kterýkoliv jiný lev v historii - pověřili ho funkcí prostředníka mezi lvy a lidmi.

Akera zuřil a dělal vše proto, aby dobu výpůjčky (a tím i své funkce) co nejvíce zkrátil. Když byla už předtím sotva funkční loď Zosma v boji vážně poškozena a neovladatelná se řítila k povrchu Wehau, nechal ji dematerializovat a uložit do lvího archivu. Loď Gahi poslal na plánovanou rekonstrukci dříve, než na ni vůbec mohla lidská posádka přijít a pro loď Gasparon se mu podařilo najít volný dok v přetíženém Köl Haelani pouze den poté, co s ním přeživší lidé z lodi Zosma odstartovali. Lví lodě tak sloužily lidem sotva tři dny. Tím skončila smlouva i Akerova funkce. Využil hlouposti a neschopnosti lidského vojevůdce a když kvůli celkově špatnému velení celá Selliath padla, poslal vojevůdce na nepřátelskou loď. Selliathský císař (poté, co Akerovi poděkoval) jmenoval nástupcem hlídače skladiště Scipia Hekteru, jehož dva dny na lvích lodích z něj dělaly nejkvalifikovanějšího důstojníka celé selliathské armády.

Bez rodiny (o niž přišel při lidském útoku) a podpory ostatních lvů (se lvy ze svého města se rozhádal, když mu vyčítali, že kvůli němu budou mít více problémů s lidmi), odešel do malé bezejmenné vísky, kde se znelíbil jednomu z nejmocnějších lidských mágů. Magii neovládající Akera (což u lvů nebylo zrovna časté) se příliš bránit nemohl a během několika málo dní z něj byl kulhající, pelichající, prakticky bezzubý, nemocný a velmi slabý stařec. Utekl do lesů, kde kdoví proč zaútočil na mladou elfskou šermířku Arianu doprovázenou amatérským lidským čarodějem Richardem Novotným. Rána mečem, kterou mu elfka v sebeobraně zasadila, mu byla osudnou. Na druhou stranu při svém stavu by sám v divočině stejně dlouho nepřežil.

Zlatý lev Rhaaxo, Elgoranův posel, za to zmíněného lidského mága potrestal tím prvním způsobem, který ho napadl - odebral mágovi veškeré magické schopnosti i moc, sebral mu všechno co měl a navíc mu provedl to samé, co předtím on provedl Akerovi, kterého poté Rhaaxo oživil. Přibližně od té doby se používání magie učí už od útlého věku úplně všichni nadpřirození lvi.

Akera až do přirozené smrti stářím pracoval v Köl Waharae na údržbě a vývoji létající platformy, na které bylo město postavené.

Související stránky