Aki Narusato

Z FantasyWiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Aki "Sakura" Narusato (秋 「桜」 鳴るさと) byla japonská čarodějka, programátorka a hackerka, která se proslavila odhalením díry v zabezpečení počítačového operačního systému SyLinux vyvíjeného a používaného ve městě 三角形 (Sankakkei), v jehož čele stál její nastávající manžel, jaderný fyzik Ari Watanabe.

Na svém webu pravidelně psala o elektronice, informačních technologiích a japonské kultuře, tradicích, historii a jazyku, nicméně se zde nikdy nepochlubila tím, že patří mezi nejmocnější mágy na Zemi. Své znalosti (měla doktorský titul z elektroniky, robotiky, fyziky, matematiky a umělé inteligence) a zkušenosti a magickou moc využívala ke zmírňování škod častých živelných pohrom, které se na Japonsko snášely častěji, než by bylo obvyklé.

Jako symbol používala strom sakura (japonská třešeň) na podzim, čemuž byl podřízen nejen vzhled všeho, co vyráběla (včetně zmíněného webu), ale i jí samotné, pročež v hackerské komunitě používala přezdívku Sakura.

Zabývala se také děním v kontroverzní korporaci Atlantis TekKorp, která stála za stavbou Sankakkei. Během svého pobytu tam zjistila, že základem takřka všech technologií, jejichž princip korporace zatvrzele odmítala zveřejnit, je magie. Její pátrání po původu magických technologií ji zavedlo až k zakladateli firmy Mikaeli A. Gunnarssonovi, ale zjistila pouze, že i on nějakým způsobem používá magii a je téměř nemožné ho najít. Nakonec přijala alespoň místo v městské akademii na Sankakkei a přednášela tam o fyzice a matematice, díky čemuž mohla navštívit jinak uzavřené město Ný Átlantis, které bylo vyspělými magickými technologiemi doslova nabité. To její zvědavost ještě přiživilo. Později získala místo na palubě vesmírné lodi Yamato.

Související stránky