Alaric Starlight

Z FantasyWiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Alaric Starlight (Alrekr Hafþór Starlight) je nakaurský sirotek a první velitel vesmírné lodě Íslenkstrjörnu (islandská hvězda) korporace Atlantis TekKorp. Ve věku přibližně 2 akelianských let byl nalezen lidmi na Midgardu. Ve svém věku byl značně podobný stejně starým lidským dětem, a tak se po svém nalezení dostal do péče pěstounů v USA. Díky vzdálenosti od Akelie nebyl v telepatickém spojení s ostatními nakaury, a tak vyrostl mezi lidmi jako člověk. Už v útlém věku ho zaujaly televizní přenosy startů a přistání raketoplánů programu Space Shuttle, což značně přispělo k jeho zájmu o techniku. Než však získal potřebné vzdělání, aby se vůbec mohl nějakým způsobem ucházet o místo astronauta, byl celý program ukončen, což bylo pro raketoplány zaujatého Starlighta zklamáním. Díky vyšší inteligenci a zájmu o techniku se přes několik významných škol dostal až do Fïranzaai, kde dostudoval a když mu kvůli jeho studijním i výzkumným výsledkům byla korporací Atlantis TekKorp nabídnuta práce na jejich projektu Norðurstjörn, neváhal ani sekundu, jelikož to pro něj byla na Zemi prakticky jediná šance usednout do kokpitu vesmírného korábu, protože do zbylých pozemských vesmírných lodí by se kvůli svému nakaurskému vzrůstu jednoduše nevešel.

Po dokončení vývoje a stavby Íslenkstrjörnu, první lodě flotily Norðurstjörn, se dostal na její palubu. Tam byli přítomni i qwanvarští agenti, kteří jeho existenci ohlásili nakaurům. Ti byli existencí nakaura žijícího na Zemi překvapeni a chtěli se s ním setkat. To se jim povedlo náhodou, shodou okolností při prohlídce expozice, jejíž hlavní součástí byl raketoplán Atlantis, jeden z kosmických korábů programu Space Shuttle a Starlightův dávný sen. Starlight snadno poznal, že podivní návštěvníci jsou od lidí odlišní stejným způsobem jako on, a dovolil jim získat z jeho mysli jeho pozemské znalosti a zkušenosti, za což mu na oplátku vložili ty nakaurské. Ty následně využil při vývoji vlastní verze svého vysněného stroje, Leitast (v překladu z islandštiny Touha, stejně jako anglické Endeavour, což je zároveň název jednoho z raketoplánů programu Space Shuttle), kterou ostatní nakaurové později vyrobili a darovali mu ji k jeho desátým narozeninám (podle akelianského letopočtu, podle pozemského mu bylo 20 let).

Starlight o svém setkání sám informoval Kovářský hrad, odkud byla korporace vlastnící a provozující loď řízena, a Kovářům umožnil i prozkoumat jeho vesmírné plavidlo. Spolu s následným zkoumáním to po sérii zkoušek přispělo k jejich rozhodnutí jmenovat ho velitelem lodi. Po letech se s některými členy společenství dokonce spřátelil a stal se jedním z jejich nejvěrnějších agentů v korporaci. Za své činy v roli velitele lodi byl několikrát navržen na pozici starosty Fïranzaai, avšak zatím pokaždé odmítl s tím, že zůstane se svou lodí. Z téhož důvodu odmítl i nabídky qwanvarských nakaurů, kteří hledali velitele pro svou vesmírnou loď Oskopnir.

Později mu byl ukázán kaelanský meziplanetární raketoplán Björntec Geimflaugin, aby se jím mohl inspirovat a následně vést v rámci korporace pracovní skupinu Space Vikings, která vyvinula jeden z nejznámějších produktů korporace, meziplanetární raketoplán Yukyin.

Alaric Starlight je hlavní postavou vícedílné povídky Starlight ze série Země velkého lva.

Související stránky