Avatar (Země velkého lva)

Z FantasyWiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Slovem avatar se v Zemi velkého lva rozumí vědomí (nebo lépe duše) živé bytosti nějakým způsobem oddělené od těla uchované buďto v nějakém předmětu nebo databázi harty. Předchozí oddělení duše od těla není podmínkou, avatar lze vytvořit rovněž uměle a nakládat s ním jako s kterýmkoliv jiným. Uměle vytvořený avatar se nazývá entita podle magických bytostí, které bývají někdy nazývány rovněž tímto slovem. Postupem času se ovšem slova avatar, entita a duše stala synonymy a nikdo již více mezi nimi nerozlišoval.

V tomto stavu se na přechodnou dobu ocitá vědomí živých bytostí během procesu výměny těla (ta probíhá vytvořením avataru, úpravou nebo likvidací starého/vytvořením nového těla a přemístěním avataru do nového/upraveného těla), při teleportaci, nebo je využívána k záchraně osobností, které jsou z nějakého důvodu významné pro toho, kdo avatar vytváří.

Lze s nimi manipulovat jako s jakýmikoliv různými daty. Toho se, kromě již zmíněné výměny těla, teleportaci nebo zvěčňování zemřelých, využívá např. během válečných konfliktů, kdy lze pomocí těl zajatých protivníků vracet do boje padlé významné vojáky, což se lvům znelíbilo natolik, že lidem tuto technologii (stejně jako všechny ostatní, které předtím lidem poskytly; popř. je později lidé od lvích odvodili) odebrali a zařekli se, že lidem už nikdy nic neposkytnou. Lidé si to pochopitelně nenechali líbit, čímž byla zahájena Třetí válka ras.