Bitva na Qwanvaryi

Z FantasyWiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Bitva na Qwanvaryi je jednou z nejkrvavějších bitev Akelie a jedním z nejvýznamnějších mezníků historie Qwanvarské říše, kterou nakaurové, její vládci, právě po této bitvě pojmenovali.

Bitva dostala název podle nevysokého kopce zvaného Qwanvarya nedaleko místa, na němž si nakaurové vystavěli své sídlo zvané Qwë. Kolem Qwë byla četná naleziště cenných surovin a mnohé úrodné pláně a tak se lidé žijící v okolí s přítomností z jejich pohledu podivných elfů nehodlali smířit, a nejednou se pokusili nakaury vyhnat nebo vyhladit, přičemž nakaurové útočníky pokaždé zmasakrovali nejděsivějšími způsoby, jaké dokázali vymyslet, aby je od dalších útoků odstrašili. Tato taktika ovšem nakaurům nevyšla, a jen několik málo let po jejich příchodu se několik lidských států okolo spojilo k rozsáhlému útoku na Qwë. Vojska několika zemí byla doplněna o dobrovolníky z celého kontinentu. Do útoku na nakaury se tak zapojily více než dva miliony lidí, nemalá část celkové populace kontinentu.

Lidé předpokládali, že kopec Qwanvarya skryje přicházející armády před zraky nakaurů, kterým už s lidmi došla trpělivost a vydali se právě sem, aby pomocí zejména magie přicházející vojsko zmasakrovali natolik, že následně sami nevěděli, kolik lidí vlastně přišlo. Několik lidí přitom z místa uprchlo a příběhy o jednotlivě poklidně stojících nakaurech s lehkostí kosících celé vlny lidských útočníků udělaly z této bitvy téměř okamžitě legendu. Lidi neohromil ani tak masakr samotný, nakaurové se jako krvežíznivá monstra proslavili už dříve, jako spíše fakt, že do bitvy se zapojilo pouze deset nakaurů a přesto s drtivou porážkou celé armády nepřátel neměli žádné potíže. To mezi lidmi vytvořilo dojem, že nakaury nemohou porazit, což přimělo lidské vládce přestat s útoky proti nakaurům.

Těm už ale s lidmi došla trpělivost a tak se právě na základě této bitvy rozhodli, že převezmou vládu nad lidmi, aby mohli dohlédnout, že se podobná událost už nebude opakovat. Tím byl položen základ jejich říše, jejíž název se odkazuje na tuto bitvu. Nakaurové přestavěli svou hlídací tvrz na vrcholu kopce na památník této bitvy a v jeho sklepení shromáždili všechny ostatky útočníků. Při budování stejnojmenného města kolem jejich sídla Qwë byl celý kopec prohlášen za park. Jelikož ale provokace neustávaly, tato bitva byla tím, co přivedlo nakaury k záměru roztáhnout svou říši po celém kontinentu.

Související stránky