DSE Taelkharan

Z FantasyWiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Asgardská loď třídy O'Neill z Hvězdné brány - předloha pro loď Taelkharan

DSE Taelkharan (Deep Space Explorer Taelkharan, jindy též pouze Taelkharan) je první vesmírná loď třídy Taelkharan. Postavil ji Myghael Anders Rloa Laeviathan z Kovářského hradu jako svou soukromou loď.

Protože nechtěl, aby měl na Zemi, kde vystupoval jako Mikael Anders Gunnarsson, nechtěnou slávu, rozhodl se tam už samu existenci lodě utajit. Za tím účelem ji postavil tak, aby svým vzhledem napodobovala asgardskou vesmírnou loď třídy O'Neill ze světa sci-fi Hvězdná brána, což mělo zmást případné svědky - případná pozorování tak měla být považována za halucinace či falza založená na sci-fi. Mikael A. Gunnarsson byl znám svou zálibou v tomto sci-fi a tak mohla být pozorování lodě znevěrohodňována také jako snahy o osobní útok.

Tato podoba nebyla samoúčelná - spolu s arcimágem Alexandrem a několika dalšími obyvateli Kovářského hradu již předtím připravil věrné a funkční repliky všech lodí a dalších předmětů i veškerých technologií ze zmíněného Sci-Fi, a tak mu u této lodi stačilo pouze upravit část interiéru, aby byla loď vhodnější svému účelu. Loď následně pojmenoval po své manželce Taelkharan Taelkharandóttir.

K tomuto účelu ale loď sloužila velmi krátce, a tak z ní odstranil všechny osobní předměty, vrátil do původního stavu a prostřednictvím kaelanského státního průmyslového koncernu Björntec ji uvedl na veletrhu vesmírné techniky. To bylo krátce poté, co se jeho pomocníkům z Atlantis TekKorp nepodařilo utajit její existenci na Zemi, a tak byla krátce na to postavena druhá loď třídy O'Neill - UNDSE Enterprise, která byla uvedena jako první exemplář třídy Taelkharan s tím, že DSE Taelkharan byla ve skutečnosti touto lodí. Tento trik byl ale prokouknut japonskou čarodějkou Aki Narusato, která spatřila obě lodě najednou.

Nakaurové si později postavili podle vzoru této lodě svou vlastní verzi, mocnou vlajkovou loď Oskopnir.

Související stránky