Desdemonia

Z FantasyWiki
(přesměrováno z Desdemonie)
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Desdemonia je vesmírnou lodí třídy Dysnomia. Proslula jako přechodné sídlo obyvatel Kovářského hradu.

Databáze lodi je pomocí kvantového spojení synchronizována z databází lodi Tyrheljörg a obsahuje také veškeré údaje o lodi samotné. Data získává buď loď samotná, nebo když posádce darovala některá zanikající civilizace svůj archiv. Mimoto uchovává také mysli posádky lodi, díky čemuž má loď stále svou původní posádku – když někdo z posádky zemřel, jeho mysl byla zálohována do databáze a člen mohl dále pokračovat jako hologram v podobě, jakou sám chtěl. Komu nevyhoval hologram, jeho mysl byla zkopírována do předem připraveného těla vytvořeného zhmotňovačem. Tím získala posádka lodě faktickou nesmrtelnost. Poté, co společenství získalo od Ajkela (který jim tuto loď dříve daroval) své nové sídlo na planetě Vielai, byla loď trvale umístěna v hangáru na hradě. Později, po přemístění Kovářského hradu do Arkanwloxu, byla umístěna opět v hangárech Tyrheljörgu.

Mimo těchto věcí loď obsahuje jak odpočinkové sály, které imitují lesíky a hradní nádvoří, nebo několikapatrovou vyhlídkovou terasu, ale také nesčetné množství různých laboratoří. Dalo by se říct, že loď tvoří jakýsi svět ve světě. Desdemonie je jedinou lodí své třídy, která toto obsahuje. Kromě ní si tohoto luxusu mohou užívat pouze posádky Tyrheljörgu nebo lodí třídy Isaiah.

Velitelský můstek lodi, odkud je řízena nejen loď samotná, ale celá flotily, má podobu trůnního sálu. Na zdi naproti trůnu se holograficky zobrazují veškeré důležité údaje, na trůnu sedí velitel/ka flotily/lodi. Ve zdi za trůnem se nacházejí sdružená gotická okna do hlavní falešné zahrady.

Zahrada je typickou lví/elfskou zahradou, nádvořím, kam kromě trůnního sálu vede také několik místnosti jako serverovna (místnost se superhartou a záložní databází) a záložní energetický zdroj, stejně jako zálohy všech systémů lodě. Zahrada je obehnaná podloubím, teprve v patře začínají vysoká gotická okna.

Také tam vedou okna pokojů, kde jsou ubytování správci lodě. Vedle se nachází velká laboratoř. Ještě o kus dál herna a knihovna s čítárnou (a obrovským kulatým stolem). Tuto rezidenci správců lodě spojuje se zbytkem lodě spojovací sál, odkud vedou dveře do trůnního sálu, na zahradu, k chodbě do strojovny, chodbě do hangárů, jídelny a do zbytku lodě. Popsané místnosti jsou ve stylu elfské gotiky.

Související stránky