Edenium

Z FantasyWiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Edenium je název lidmi obyvatelné planety v galaxii Gafu, na níž byla umístěna dimenzionální brána, prostřednictvím které planetu nalezli lidští průzkumníci z císařství Selliath.

Záhy poté byla planeta přímým rozkazem císaře nazvána Edenium a započala stavba kolonie, na níž se podílelo okolo 5000 lidí, z nichž 2500 se později stalo prvními stálými obyvateli. Kolonie se rozrůstala s tím, jak kolonistů přibývalo, až se jejich počet ustálil na 250 000 kolonistech. Tehdy získala kolonie status autonomní provincie, který dával kolonistům značnou míru nezávislosti.

Pozdější císaři začali vnímat kolonie spíše jako laciný zdroj surovin, což vyústilo ve značnou nespokojenost kolonistů a posléze ke vzniku povstání a boje za osamostatnění, který začal právě odtržením Edenia od Selliath. Jakkoliv se imperiální úřady snažily zabránit šíření informací, Edenium bylo ve vyhlašování nezávislosti brzy následováno několika dalšími koloniemi. Jednotlivé kolonie zprvu jednaly samy za sebe, ale záhy se spojily do Koloniální aliance, volného seskupení, jehož prvotním účelem bylo souzení meziplanetárních sporů (ať už mezi koloniemi navzájem nebo koloniemi a jinými planetami včetně Akelie) a provozováním banky, která umožňovala bezpečné meziplanetární platby. Budova, v níž sídlilo vedení Koloniální aliance, byla vystavěna symbolicky právě na Edeniu na místě, kde došlo k prvnímu povstání.

Když Edenijští obchodníci přišli na Akelii, namísto se svou původní mocností navázali raději obchodní styky s Kaelou Akexi a s jejími koloniemi později sdruženými v Kaelanské alianci.

Chloubou Edenia je Atlantida, hlavní město planety i celé Koloniální aliance. Původně neslo název Roma Stellarus (Hvězdný Řím), který byl po převratu změněn.

Související stránky