Eduard Prikker

Z FantasyWiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Eduard Prikker byl nemanželským synem beneluxského obchodníka Aodhana O'Reillyho a Yocelyn Prikker, manželky beneluxského kancléře Thomase Prikkera. Aby se zabránilo značnému skandálu, všichni tři zmínění se ještě před narozením Eduarda dohodli, že Thomas přijme dítě za své, za což ho Aodhan odškodnil jednorázovým odškodným, nadto souhlasil, že Eduardovi pomůže se vzděláním a kariérou.

Aodhan O'Reilly dostal svému závazku a Eduard Prikker tak mohl studovat na prestižním Finnbjörnově královském vzdělávacím institutu v Kaele Akexi, kde se seznámil s Kra'tackem, pozdějším vůdcem otrockého povstání ve Zgwalagah. Po ukončení studií se s Aodhanovou pomocí Eduard stal jedním z nejváženějších obchodníků v Republice Benelux.

Těsně před začátkem povstání začal tajně dodávat kaelanské zbraně povstalcům vedeným jeho dlouholetým přítelem Kra'tackem. Tajná služba Selliath však jeho obchody odhalila a začala sabotovat jeho obchody a snažila se o jeho únos a popravu. To se stupňovalo až do samotného povstání, kdy byly dodávky ukončeny.

Po povstání musel Eduardův otec převzít obchody poté, co Eduard uprchl na Edenium. Tam se mu podařilo navázat nové obchodní vztahy a živil se obchodováním mezi koloniemi, dokud se Koloniální alianci nepodařilo navázat pravidelné spojení s Akelií. Poté své obchodní aktivity propojil a když obchody převzala jeho dcera Roraima, soustředil se na politiku a dostal se až na post kancléře Koloniální aliance.

Související stránky