Einarův koloniální vzdělávací institut

Z FantasyWiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Einarův koloniální vzdělávací institut ve městě Fyrsthöfn na planetě Vinland je hlavní výzkumnou a vzdělávací institucí Kaelanské aliance. Jeho účelem je napomáhat rozvoji vědy a výzkumu v koloniích, usnadnit sdílení vědeckých poznatků mezi vědci z kaelanských kolonií a království a vzdělávat kolonisty a jejich potomky. Ti do té doby dojížděli na Akelii a jejich přesuny vytvářely komplikace v dopravě. Vedení Askaridarova a Finnbjörnova královského vzdělávacího institutu proto spolu s kaelanským králem usoudilo, že je nutné založit na některé kolonii další vzdělávací institut, který by sloužil kolonistům.

Po jejich jednání proběhl v celé alianci (v koloniích i samotné Kaele Akexi) největší plebiscit v historii lidstva - hlasovací právo v něm mělo přes 100 miliard lidí. Lidé v něm rozhodli, že institut chtějí na první kolonii, Vinlandu. Pro tento účel byl v hlavním městě Fyrsthöfn na náklady království vystavěn v centru města areál ohraničený sídlem vinladské vlády, přepravním terminálem s dimenzionální bránou, největší obytnou a obchodní čtvrtí a areálem Björntec Stjórvíðtæka, vinlandské pobočky kaelanského státního průmyslového koncernu Björntec, který zde vyráběl a opravoval vesmírné lodě pro všechny kolonie. Ihned po založení institut sloučil všechny vědecké organizace na planetě a za pomoci odborníků z Kaely Akexi začal plnit také vzdělávací funkci.

Institut byl zprvu jedinou větší výzkumnou a vzdělávací organizací v koloniích, teprve po nějaké době začal na ostatních koloniích zakládat pobočky, čímž dostala každá kolonie vlastní podobný institut. Centrem všech těchto institutů byl i nadále Einarův koloniální vzdělávací institut, který úzce spolupracoval s oběma královskými instituty na domovské planetě.

Související stránky