Elgoran

Z FantasyWiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Lev Elgoran je uměle vytvořeným bratrem svého tvůrce, lva Ajkela. Slouží coby Ajkelův zástupce jako vládce všech nadpřirozených lvů na Akelii. Sídlí v centrálním paláci ve městě Arkanwloxu.

Už na první pohled jsou oba velmi rozdílní - vedle mohutného divoce vyhlížejícího Ajkela vypadá poměrně štíhlý a vznešeně vyhlížející Elgoran, nadto o třetinu menší, jako drobeček. Ani chováním se sobě navzájem nepodobají - vzdor své podobě je Ajkel klidný a mírný, Elgoran je mnohem živější a čilejší.

Hlavním cílem Elgorana bylo získat partnerku. Lajka, Ajkelova družka, byla svým druhem a tvůrcem naprosto uchvácená, a všechny ostatní lvice pak byly pro změnu příliš malé. Na Ajkela naléhal tisíce akelianských let, než mu vytvořil další lvici - Qoveru. Přestože se nevěnovala ničemu jinému než staráním se o Elgorana, byla mezi ostatními lvy natolik oblíbená, že jednu dobu nosila stejné jméno každá třetí lvice na Tyrheljörgu, později po ní dokonce pojmenovali celou třídu vesmírných lodí - viz. Třída Qovera.

Nadpřirození lvi mu nejdříve nevěřili a nevědět, že je stejně jako oni Ajkelovým výtvorem, pokusili by se ho z Arkanwloxu vyhnat. Jako svého vládce ho přijali jen na přímý příkaz Ajkela, a dobrovolně ho uznávali až poté, co se jim ukázal být dobrým vládcem, natolik dobrým, že si ho poté poměrně rychle oblíbili. Přesto svůj úřad i nadále nesnášel a při každém neúspěchu (kterých není mnoho) ihned rezignuje, aby Ajkel jeho rezignaci vždy hned odmítl a nařídil mu pokračovat.

Pro ostatní rasy se Elgoran stal novým důvodem k obavám - do té doby neměli ani spojenci lvů ponětí o tom, zda a kdo nebo co lvům vládne, a najednou se objevil Elgoran, který byl sám o sobě mocnější, než všichni ostatní nadpřirození lvi dohromady, ač stále nicotný vedle Ajkela.

Související stránky