Erik Johansson

Z FantasyWiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Erik Ruarí Jóhannsson byl kaelanský rytíř z řádu Ritus Lucius.

Proslavil se hlavně svou snahou vyřešit největší lidskou záhadu své doby - kam neustále mizeli různí lidé. Dostal se až ke dvojici bytostí, zlatému lvu jménem Rhaaxo, který prováděl pokusy s lidskou psychikou a své testovací subjekty po ukončení pokusu zabíjel, a k elfímu učenci jménem Thychen Sintar, který zase zjišťoval příčinu genetické podobnosti elfů a lidí za použití pokusů, při kterých jeho testovací subjekty umíraly. Když rytíř oba objevil, rozhodl se, že je přiměje s pokusy skončit.

Nejprve se vydal za elfem, ale při zjištění, že učenec při svých pokusech zabíjí lidi, kteří nějakou náhodou přežili experimenty lva Rhaaxa, se vydal za lvem. Měl velké štěstí, neboť Rhaaxo lidi nenáviděl a Erika zachránilo, že do lvího laboratoria přišel právě ve chvíli, kdy zde byl lev Elgoran, který měl na Rhaaxovo zabíjení lidí na potkání jiný názor. Erikovi se povedlo přesvědčit lva, aby po svých experimentech vracel lidi do původního stavu a tam, kde je sebral. Přesvědčit ho i k tomu, aby používal pouze lidi, kteří k experimentování dali předem svůj souhlas, se mu už nepodařilo. Cynický lev přijal jen proto, že podle něj po přesunu experimentů v jeho domově přestal cítit lidský pach. Rytíř si následně na lvu vyprosil aparaturu, která by elfu umožnila provádět pokusy bez nutnosti usmrcování lidských subjektů. Thychen Sintar byl z aparatury vyrobené lvem nadšen, čímž byl Erikův úkol splněn.

Namísto vřelého přivítání doma nalezl nevýslovnou spoušť po najatých zabijácích, kteří v domě hledali jeho, přičemž zranili jeho manželku Gwyneth natolik vážně, že si s tím její tělo ani lidští lékaři nebyli schopni poradit. Zoufalý rytíř narychlo sehnal jednoho z mnoha lvů z výzkumného ústavu při Askaridarově královském vzdělávacím institutu, který mu alespoň vytvořil manželčin avatar v kousku křišťálu. Rytíř si pak u Thychena Sintara nechal avatar vložit do svého meče, který po ní následně pojmenoval.

Posléze se dočkal také odměny za vyřešení záhady mizejících lidí - byl pověřen vedením ofenzivy proti pašerácké skupiny, která stála za objednanou vraždou a tím i za smrtí Gwyneth. To ho spolu s povolením používat jakékoliv vybavení uzná za vhodné naplnilo novou energií a dokázal tak zlikvidovat skupinu, která rovněž sloužila jako prodloužená ruka nepřátelské tajné služby - špionážního sboru Selliath.

Erik Johansson zemřel při automobilové nehodě, když ve svém pozemském vozidle z neznámé příčiny vyjel do protisměru přímo pod kola kaelanského nákladního vozu. Při pohřbu se mu dostalo královských poct a král Naryl nechal dokonce vyhlásit třídenní státní smutek. Lev Azareus poté vytvořil jeho avatar a vložil ho do jeho meče, aby tak mohl již navždy zůstat se svou ženou.

Související stránky