GE7X6031

Z FantasyWiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

GE7X6031 je solárním systémem skládajícím se ze stejnojmenné hvězdy a 5 planet označených písmeny a - e nacházející se v galaxii Gafu.

Název mu byl udělen kaelanskými astronomy z Askaridarova královského vzdělávacího institutu ve Městě tří hradů podle číselného klíče, kdy písmena GE označují galaxii Gafu, číslice 7 její oblast (galaxie je rozdělena 7 soustřednými kružnicemi na 8 oblastí), písmeno X rameno (jednotlivé spirály/ramena galaxie a mezery mezi nimi mají označení A - Y) a číslo 6301 pořadové číslo, kdy byla hvězda spolu se svým systémem objevena a popsána.

Pro Kaelany měla největší význam planeta GE7X6031b, druhá v pořadí od hvězdy, která se nacházela přesně uprostřed obyvatelné zóny, a rozhodli se ji kolonizovat, což bylo cílem projektu Langurferðin za použití stejnojmenné generační vesmírné lodi. Kolonie zde ale byla vybudována až později za použití vesmírných lodí třídy Saikara a kolonie GE7X6031b se tak stala první kolonií akelianských lidí mimo domovskou planetu. Zájem Kaelanů o stavbu kolonie mírně klesl po rozšíření dimenzionálních bran, než byla jedna z nich umístěna také sem. Význam kolonie vzrostl po průzkumu pásu asteroidů v této soustavě, kde bylo nalezeno značné množství využitelných surovin, a tak se soustava stala největším zdrojem surovin pro Kaelu Akexi. Právě zde byly také vyráběny suroviny, které byly ukládány do bývalých dolů v Kaele Akexi pro případ nouze.

Související stránky