Gunnhildur Ásgrímsdóttir

Z FantasyWiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Gunnhildur Eirný Ásgrímsdóttir byla kaelanská čarodějka, která se proslavila svou inspirací ve švédské středověké baladě Herr Mannelig.

Balada vypráví o zoufalé horské trollce, která doufala, že pokud se provdá za rytíře Manneliga, stane se člověkem. Přestože mu nabídla mnoho darů, odmítl ji, protože nebyla křesťanka.

Gunnhilda se narodila na předměstí Bjarkbæru čaroději Ásgrímuru Einarssonovi a jeho ženě Kriemhildě Geirfinnsdóttir, která byla známá jako pilotka jedné z prvních vojenských vesmírných lodí ve službách královského vojska. Otec Gunhhildu v průběhu dětství bavil různými kouzly a tak měla k nelibosti své matky o své kariéře jasno a po dokončení základního vzdělání pokračovala tímto směrem. Během studií se seznámila s Ingimarem Ögmundssonem, který se k velké libosti svého otce, vévody Ögmundura Tryggvasona, toužil se svým magickým vzděláním uplatnit v rytířském řádu Ljósariddar. Do jejich vztahu ale zasáhla jiná dívka, která si na Ingimara činila zálusk, a neurčitým způsobem si sehnala přípravek, který měl její sokyni v lásce ze soupeření o Ingimarovo srdce navždy vyřadit.

Gunnhilda po svém prokletí v orka, kteří jsou trollům z lidského pohledu velmi podobní, hledala způsob, jak se stát znovu člověkem, přičemž si vzpomněla na zmíněnou baladu, na niž narazila při studiu historie kaelanských předků, a doufala v pomoc svého milého, jelikož křesťané v Kaele Akexi prakticky nebyli a její milý mezi ně nepatřil. Vojáci dohlížející na bezpečnost a pořádek ve městě rozhodně nehodlali tolerovat ve městě potenciálně lidožravou bestii a Gunnhildě nezbylo než z města utéct.

Později, částečně vlivem šílenství z orkského prokletí, unesla svého vyvoleného z paluby cvičného drakkaru na jezeře a snažila se ho přesvědčit o své totožnosti a znovu s ním navázat vztah. O to se pokoušela téměř rok, během kterého v Ingimarovi namísto sympatií k ní narůstal spíše strach z jejího chování způsobeného prokletím. Když už ho chtěla propustit a spáchat sebevraždu, narazil na ni nadpřirozený lev Kastharus, který ji prokletí zbavil. Oba se vrátili mezi lidi nedlouho poté dostatečně včas, aby Ingimar mohl, už s Gunnhildou po boku, se souhlasem náčelníků převzít úřad svého otce.

Související stránky