Hlavní strana

Z FantasyWiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Dostali jste se do sfér internetu, v nichž se nacházejí fiktivní fantasy světy (prozatím) neznámých autorů. Najdete zde všechny informace o daných světech na naší wiki a také příběhy, které se k jednotlivých světům vážou. O nich nebo o čemkoliv jiném můžete také diskutovat v našem diskusním fóru.

I FantasyWiki obsahuje články o věcech známých z reálného světa, nebo aspoň reálných bájí a legend. Pokud vás zajímají nejvíce tyto články, navštivte kategorii Realita a inspirace.

Máte-li rádi obsáhlé seznamy, můžete vyzkoušet také seznam stránek. FantasyWiki jich aktuálně obsahuje 331.

Zajímá-li vás, kdo za FantasyWiki stojí, přečtěte si stránku Tým FantasyWiki.


Všechno jde mnohem snáz, když člověk nedělá rozdíly mezi věcmi, které dělá pro sebe a pro ostatní. Stojí to za úvahu. Nepřemýšlet proč nebo pro koho to dělám, ale jak to dělám. Dělat věci srdcem a do každé vložit kousek sebe, i když jde třeba jen o banality. Tohle totiž dělají všichni autoři. Každý autor čehokoliv, od literatury až po stavbu kosmických raket, vkládá do svého díla i kus sebe. Věřím, že mnoho lidí si to ani neuvědomuje. Děláme to nevědomky. Každé naše rozhodnutí, vše co děláme, děláme i srdcem a mnohdy hlavně srdcem. Nezáleží na tom, jestli to vnímáme nebo jestli chceme. Ve všem co děláme, zanecháváme kousek nás samotných. Pak už je jen na nás, jestli jsme do toho okamžiku vložili celé srdce nebo jen jeho nepatrnou část. Každý malíř, když prodá své dílo, s ním ztrácí i kousek sebe. Je jedno, jestli tvrdí, že je mu to naprosto lhostejné. Každý z nás někde v nitru ví, že ve všem, co děláme, zanecháváme stopy.
Lilien Holiday


Autoři

Poznámka: Prefix neboli předpona slouží pro rozpoznání děl v názvech stránek či kategorií. Pomáhá při vyhledávání a/nebo když kategorie nelze názvem jednoduše rozlišit jinak. Pokud například hledáte stránku o postavách v Kronice Keronie a stránka Postavy Kroniky Keronie neexistuje, vámi hledané informace na FantasyWiki jsou, ale nacházejí se na stránce KKE Postavy.

Provozovatel: Myghael, the Lord of Absurdity