Hrochorožec

Z FantasyWiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Hrochorožec je lidmi uměle vytvořený hybrid hrocha a nosorožce. Jelikož jsou oba výchozí druhy fyziologicky příliš odlišné, než aby stačilo pouhé křížení, za vznikem hrochorožce stojí genová manipulace provedená autory zvířete v neznámé venkovské laboratoři na okraji Kaely Akexi. Jejich záměrem bylo uvést do ekosystému jiný druh, který by z něj libovolným způsobem vytlačil agresivní horské nosorožce, kteří často útočili na odlehlejší vesnice, pokud si jejich obyvatelé nemohli dovolit chovat na svou obranu např. akalany, a který by zároveň byl méně nebezpečný lidem.

Hrochorožci se živí travinami a lučními květinami, v zimě je lidé přikrmují senem. Vzhledem a velikostí připomínají hrocha, ale mají silnější kůži, jako nosorožci, a také jeden téměř metr dlouhý roh na lebce. K životu v chladných končinách Kaely Akexi jim dopomáhá hustá srst, obvykle zbarvená do tmavých odstínů šedé. Svou povahou jsou mnohem mírnější a útočí jen jsou-li napadeni, nebo pokud se člověk přiblíží k jejich mláďatům. Žijí ve stádech čítajících stovky jedinců.

Jejich mírnější povahy si záhy všimli i dravci, kteří prakticky přestali lovit horské nosorožce a zaměřili se na hrochorožce. Jedinou vyjímkou jsou nadpřirození lvi, kteří hrochorožce loví pouze tehdy, pokud v oblasti nenajdou žádné horské nosorožce, a i tehdy si vybírají spíše větší stáda, která lví hlad poškodí méně.

Související stránky