Igor Ivanovič Kalašnikov

Z FantasyWiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Igor Ivanovič Kalašnikov byl novymirský tajný agent sloužící v Kaele Akexi, kam byl vyslán přímým rozhodnutím generální tajemnice Začni Majdanukové. Pro tento účel se nechal v jedné z mnoha hospod ve Městě tří hradů neznámým čarodějem proměnit v kocoura a pokusil se vmísit mezi četné kočky žijící na královském hradě, ale byl jimi vypuzen ještě, než důstojníci královské stráže stihli zareagovat na hlášení od ochranného systému hradu.

Z neúspěchu se nakonec vyklubala příležitost - jednání mezi kaelanským králem a selliathským císařem, které měl odposlechnout, bylo na poslední chvíli přesunuto z pečlivě střeženého královského hradu do císařova paláce, takže nebylo nic snazšího, než najít vůz některého z mnoha obchodníků směřujících do císařství a ukrýt se v něm. V hlavním městě se ukryl mezi rekvizitami potulného kejklíře směřujícího do paláce a rusky hovořící kocour kouřící cigarety byl považován za zlatý hřeb večera. Díky tomu mu po představení nikdo nevěnoval pozornost a odposlechnout celé tajné jednání a pořídit záznam na speciální diktafon v obojku už bylo snadné.

Po návratu do vlasti byl vybrán jako jeden z prvních kosmonautů novymirského vesmírného programu, do vesmíru letěl celkem dvakrát na palubě lodí Sajuz. Byl náhradníkem pro nešťastný let Semljonu 6, letěl na následující misi Semljon 7 a o něco později na palubě Semljonu 15.