Ischenové

Z FantasyWiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Ischenové jsou rasou vysokých humanoidních bytostí, které vzhledem připomínají křížence lidí a vznešených elfů. Mají zářivě bílou kůži, velmi štíhlou a vysokou postavu (až půl třetího metru) a v poměru k tělu velkou hlavu s dvojicí velkých černých očí, takřka neviditelnými nozdrami a malými ústy.

Mají agresivní, panovačnou, majetnickou a egoistickou povahu. Pokud něco chtějí, udělají cokoliv, aby toho dosáhli. Rádi využívají služeb otroků. Vyžívají se v předvádění se, když svým otrokům okázale předvádějí svou technologickou převahu. Jejich otroky jsou většinou lidé dovezení ze Země omámení představou vyspělých ischenských technologií. Toto omámení u lidí ischenové udržují tím, že jim poskytují podřadné nebo pro ně zastaralé technologie a přístroje a stroje, které již sami nevyužívají.

Na lidech také provádějí rozličné pokusy s cílem zlepšit jejich využitelnost jako otroků, například na planetě Fenira.

Ischenové se nijak netají svým cílem, totiž ovládnout co největší prostor, a daří se jim to – galaxie Mléčná dráha jim podléhá takřka celá, až na rameno Orion. Co se vztahu s Akelií týče, po střetu s lodí třídy Qovera nemají nejmenší zájem planetu hledat. Jejich domovem je systém hvězdy Karas. Svou původní planetu Ichara zničenou jadernou válkou používají jako zdroj nerostných surovin pro své sídlo zabírající celou planetu Sgrutar. K rozšiřování svého vlivu používají své mateřské lodě, mobilní vojenské základny, které většinou ovládá pět nebo šest ischenů, samotný boj obstarávají robotické letouny. Svými parametry tyto lodě zhruba odpovídají targarijským lodím třídy Agammennon a tak tvoří, dokonce i po útoku Šedé zkázy (jejímuž šíření Ischenové se svou flotilou výrazně napomohli), hned po zendalských lodích marťanských lvů nejmocnější vesmírnou flotilu v galaxii.

Související stránky