Jorgen Burnett

Z FantasyWiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Jorgen Burnett byl lidský překupník a pašerák. Specializoval se na pašování (obvykle kradeného) zboží ze Země, hlavně na automobily. Pozemské vozy představovaly na Mundu levnou, byť mnohem méně kvalitní a trvanlivou, alternativu k vozům z Kaely Akexi, které si mimo zemi původu mohli dovolit jen ti nejbohatší. O levnější vozy tak byl velký zájem, který trh s ojetými vozidly nemohl nasytit, což představovalo prostor ovládaný pašeráky jako byl právě Jorgen Burnett.

Pochází ze Země, z Velké Británie. Na Akelii (Mundus) se dostal náhodou, když při útěku před britskou policií v příhodný čas projel po silnici vedoucí nad portálem poblíž Llanafan Fawr ve Walesu. Naštěstí pro něj portál přenesl pouze jeho a jeho Land Rover. Setkal se se zantrijským překupníkem drog Danielem Strawinským, který mu rovněž poradil, jak se dostat zpět na Zemi. Přijal členství v pašeráckém spolku a nastěhoval se do jejich základny postavené okolo jednoho z portálů. Díky němu spolek nesmírně zbohatl - bylo pro něj jednoduché na Zemi ukrást vozidlo a přivézt ho, ale už nedokázal obejít kontroly původu, takže by už nemohl uspět, což už nebyl problém na Mundu, kde se u pozemských vozidel původ neřešil. Za svůj život takto na Mundus propašoval desetitisíce vozů. Tu a tam v nich poslal také jiné pozemské zboží, po kterém byla zrovna poptávka.

Zemřel na následky zranění z přestřelky s německými policisty, když převážel na zakázku kradený Mercedes-Benz SLR McLaren. Jeho komplic stihl vůz i jeho bezpečně dopravit na Mundus, ale zachránit ho už nebylo v silách lékařů z pašerácké základny. Celý spolek krátce poté rozprášila novymirská armáda. Díky němu ovšem byli ušetřeni obyvatelé města Adamantu - původním plánem velitele novymirských vojsk bylo město vyrabovat a srovnat se zemí, protože na jeho další blokádu a střežení už nebyly prostředky. Ty velitel získal prodejem věcí z pašerácké základny jednomu z mnoha kaelanských muzeí.