Kateřina Kaelanská

Z FantasyWiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Kateřina Kaelanská (Katrín Þorgerður Guðrúnsdóttir) byla manželkou kaelanského krále Alrekra II. Magnussona. Proslavila se svou zálibou v magii, o které tu a tam přednášela na Askaridarově královském vzdělávacím institutu, kam to z královského hradu ostatně měla velmi blízko. Věnovala se také výzkumu, toužila vynalézt magické techniky, které by umožnily lidem měnit podobu stejně snadno, jako to dělali příslušníci nadpřirozených ras. To se jí ani s pomocí odvěkého pomocníka kaelanských králů, nadpřirozeného lva Azarea, za jejího života nepodařilo, ale její práce padla ve vzdělávacím institutu na úrodnou půdu a ještě za života jejích vnoučat se spolehlivé techniky proměn staly součástí magického výcviku královských rytířů z řádu Ljósariddar.

Mimo to proslula také svou půvabnou postavou v decentně přiléhavých tmavomodrých šatech s dlouhou volnou sukní, blonďatými vlasy splývajícími téměř až na zem a přísnou bledou tváří, mezi žáky institutu však byla vedle své krásy známější spíše díky malé černé kočce, kterou nosila na rameni. Královna držela za všech okolností neutrální výraz ve tváři a právě podle kočky žáci určovali královninu náladu - pokud kočka seděla na pravém rameni, značilo to dobrou náladu a královna byla přístupná žertům. Pokud však byla kočka na levé straně, královnina nálada byla špatná a žáci se v takovém případě kolikrát neodvažovali ani ptát se k tématu, natož vtipkovat. A pokud s sebou královna svou kočku neměla vůbec, pak bylo lepší se při jejím výkladu ani nehnout, neboť byla nejspíše velmi rozčilená. Varováním pak pro žáky bylo aktuální politické dění, jelikož královnina nálada obvykle odpovídala tomu, jak se zrovna dařilo či nedařilo království.

Královna zanechala také ještě jednu památku - po jejím proslavení dramaticky stoupla obliba všech možných verzí jména Kateřina u novorozených dívek.

Související stránky