Kendra Samuels

Z FantasyWiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Kendra Samuels, známá také jako Ohnivá čarodějka, je původem kaelanská čarodějka, která jako jedna z prvních dosáhla nesmrtelnosti. Proslavila se mezi uctívači lvů po boku svého manžela, nakaurského mága Ezry Samuelse. K zájmu o magii přispěl i její otec, nakaur Ëyþø, který ji také k nelibosti její lidské matky mnohému naučil.

Nějakou dobu pobývala na Midgardu, kde skrytě sledovala vývoj a zánik Sovětského svazu a jeho spojenců, jelikož jejím prvním cílem bylo svržení režimu v Novymiru, který byl mnohem stabilnější než jeho pozemské protějšky. Na Akelii se ale vrátila s prázdnou - nezbylo jí, než vyčkat na ekonomické potíže, čemuž vydatně dopomáhala ovlivňováním novymirského počasí i drobnými záškodnickými akcemi. Na nejzávažnější klimatickou krizi v historii země, která byla jedním z důvodů pádu generální tajemnice Začni Majdanukové, však měla pouze zanedbatelný podíl.

Když Kendra viděla, že ani taková rána novymirský režim nepoložila, rozhodla se nechat Novymir být a přesídlila do Selliath, kde měli lidé k magii spíše záporný vztah, a tak tam byla pouze hrstka čarodějů, kteří se jí navíc nemohli vyrovnat ani všichni najednou, tedy kromě agentů kaelanské tajné služby Ljósariddar, kteří ji sledovali, ale jelikož svou činností nijak nenarušovala zájmy království, nijak se jí do cesty nestavěli. Kaelanští špioni ale v zemi nebyli jediní, mezi jinými se tam vyskytovalo i několik qwanvarských. Jedním z nich byl nakaurský mág Ezra Samuels, se kterým se Kendra seznámila po náhodném setkání.

Své ambice po jeho boku postupně přehodnocovala, až jí bylo docela jedno, kam se dostane, dokud to bude znamenat svobodu. Touhu po moci, kterou zdědila po svém nakaurském otci, úspěšně naplnila až když se její manžel s podporou nakaurů z Qwanvarské říše stal vůdcem jedné z mnoha skupin uctívačů lvů a následně se mu podařilo na Katrinině poloostrově založit vlastní říši zvanou Ezrya. Její otec i přes časté naléhání zůstal v Kaele Akexi.

Související stránky