Kornelius

Z FantasyWiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Kornelius (plným jménem Kornelius Þura Þorgrimsson) byl bratrem a následníkem Askaridara, druhého krále Kaely Akexi. Vlády se ujal jen několik dní poté, co pomocí lvího mága Azarea zbavil svého bratra otrokářského mága Kirka, protože Askaridar podlehl svému podlomenému zdraví. Sám na tom nebyl o mnoho lépe a při životě ho držela hlavně čarodějka Kristel, kterou na královský hrad přivedl lev Azareus. Protože se Kornelův stav i přes snahy lva nelepšil, na neustálé naléhání splodil s čarodějkou potomka, prince Ørnulfa. Král byl smrtí bratra zdrcen a vlády byl schopen jen díky podpoře, kterou mu poskytoval lev.

Kornelius pokračoval v práci svého bratra, tedy dokončit, co naplánoval jejich otec Thorgrim. Mimo to s překvapením zjistil, že lev má s jeho zemí své vlastní záměry, kterými se navíc vůbec netajil. Protože ve svých úvahách dospěl k závěru, že tyto záměry se směřováním země můžou být konečným triumfem proti nepřátelům z okolních zemí, velmi ochotně naslouchal jeho radám. Kaela Akexi se tak stala první lidskou zemí na Akelii, která za lvy poslala místo vojáků posly, když se Kornelius rozhodl podle lvích rad navázat se lvy přátelské vztahy. Přitom všem se mu povedlo zachovat i přátelské vztahy království s trpaslíky, s jejichž vůdci se velmi dobře znal, a to i přesto, že trpaslíci neměli zrovna v oblibě nadpřirozené lvy.

Kornelius ovšem dokázal více než pouze dokončit plány svého otce a bratra - mimo to se mu, nejen díky lvu, podařilo stabilizovat politickou situaci v zemi a přispět tak k jejímu rozvoji.

Zemřel pouze dva dny poté, co jeho syn Ørnulf dosáhl podle kaelanských zákonů plnoletosti. Protože Kristel neunesla pohled na mrtvého Kornelia a spáchala sebevraždu, musel se o ochranu a podporu nového krále postarat Azareus, který se už Askaridarovi zavázal udělat maximum pro jeho zemi.

Související stránky