Královské vojsko Kaely Akexi

Z FantasyWiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Královské vojsko Kaely Akexi je státní armádou království Kaela Akexi a svým určením i členěním se podobá armádám jiných lidských zemí. Na rozdíl od jiných zemí, kde na dodržování pořádku obvykle dohlíží policejní nebo podobné sbory, v Kaele Akexi má i toto na starost armáda, stejně tak plní i funkci záchranných sborů. Kromě vlastního území království a samotné planety Akelie působí také v okolním vesmíru. Královské vojsko se mimo to podílí také na různých výzkumech a státním vzdělávacím systému a mezi obyvateli má tradičně dobrou pověst a velmi silnou podporu, především jeho elitní složka, magický rytířský řád Ljósariddar.

Historie

Základ moderní armády položil už zakladatel země a její první král Thorgrim Veliký, který dal dohromady elitní bojovníky z jednotlivých vévodství a na jejich znalostech, dovednostech a zkušenostech založil na svém hradě Grandalgharas v centru stejnojmenného města první velkou vojenskou akademii, což zlepšilo schopnost hlavně zpočátku nepočetného vojska odrážet útoky mnohem početnějších a zpočátku i lépe vyzbrojených a vycvičených nepřátel. Akademie přetrvala i v dobách míru a po přesunu sídla královského rodu do nově vybudovaného Města tří hradů se ještě rozšířila do dalších větších měst.

Vojsko rostlo postupně až do rozhodnutí krále Alrekra Hromovládce o založení elitní jednotky, rytířského řádu, který byl zároveň první jednotkou, která začala plně oficiálně využívat magii a rozličné magické zbraně, především magické meče vytvářené po vzoru lvích magických mečů. Tento řád již od počátku sloužil také jako kaelanská tajná služba a kvůli zmatení nepřítele byl původně nazván latinským názvem Ritus Lucius (Řád světla), který se ujal lépe než oficiální kaelanský název Ljósariddar. Úplně prvními členy tohoto řádu se stali elitní berserkové a tento řád přejal jejich úlohu v královském vojsku. Do čela řádu se postavil králův syn Alrekr Ásgrímur Alríkursson, který byl ve všech talentech a ohledech dokonalým nástupcem svého otce a navíc získal nesmrtelnost, což z něj dělalo dokonalého adepta pro tuto pozici a zároveň vyřazovalo z nástupnictví na královský trůn.

Výzbroj

Vojáci královského vojska používají rozličné zbraně, z nichž některé se za dobu existence království změnily více a jiné méně. Mezi běžným obyvatelstvem jsou nejznámější hlavně magické meče odvozené od magických mečů nadpřirozených lvů a magické rytířské zbroje, které vypadají i přes překotný vývoj po celou dobu na první pohled takřka stejně. Naopak nejvíce se změnily bojové sekery, které většina vojáků už od začátku umí vrhat, pozdější typy se po vrhnutí mohly vrátit zpět k majiteli jako bumerang.

Rozdělení

Nejvyšším velitelem královského vojska Kaely Akexi je kaelanský král (případně královna), běžně se však o něj stará velitel, který je také členem královské rady a který je v Kaele Akexi zároveň obdobou ministra obrany. Tomu dále podléhá skupina vrchních velitelů jednotlivých složek vojska.

Královské vojsko se, stejně jako jiné armády lidských zemí, dělí na několik složek:

  • Pořádkový sbor (zastává v zemi úlohu civilní i vojenské policie)
  • Záchranný sbor (obdoba civilních i vojenských hasičských a záchranných sborů jiných zemí)
  • Královská armáda
  • Královské námořnictvo
  • Královské letectvo
  • Královské hvězdné síly (vesmírná obdoba letectva)
  • Ljósariddar (magický rytířský řád známnější jako Ritus Lucius, obdoba tajných služeb, elitních speciálních jednotek, slouží také jako královská stráž)
  • Imperiální vojsko (speciální polovojenská organizace provádějící pro království průzkum a kolonizaci dalších planet prostřednictvím dimenzionálních bran)

Související stránky