Lajka

Z FantasyWiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Tato stránka pojednává o nadpřirozené bytosti. O psu vyslaném na palubě družice Sputnik 2 na oběžnou dráhu Země v roce 1957 pojednává stejnojmenný článek na Wikipedii.

Podle nadpřirozených lvů nejkrásnější lvice na světě je jedním z výtvorů lva Ajkela a také jeho družka. Vypadá jako obyčejná lvice, jen je mnohem větší, aby mohla žít se svým milovaným druhem, se kterým je neustále propojená svou myslí, tudíž i ona je všeznalá a vševědoucí. Na rozdíl od něj je smrtelná, proto ji chrání mocná kouzla zajišťující jí praktickou nezranitelnost a nesmrtelnost. Kromě toho zásadně neopouští Ajkelovu horu.

Od svého druha a stvořitele se liší také povahou, je vždy veselá a přívětivá, má vždy ráda společnost, zatímco Ajkel pouze někdy. Často organizuje různé slavnosti a setkání pod širým nebem i vevnitř, nejčastěji v Elgoranově paláci, kdy ohromuje kromě schopnosti všechny bavit také svým kuchařským uměním. I když, Ajkelova družka mezi lvy znamená více než Elgoran.

Ajkel ji vytvořil někdy v době těsně po přistání Tyrheljörgu na Akelii. Později si k ní vytvořil ještě druhou lvici, Ajasel.

Související stránky