Leinen

Z FantasyWiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Leinen je fiktivní automobilkou vystupující v povídkové sérii Země velkého lva. Sídlí ve městě Zhengzhou v Číně. V sérii se vyskytují následující modely tohoto výrobce:

  • Aiden je luxusní čtyřdvéřový sedan. Konstrukce je víceméně kopií Mercedesu třídy S předchozího modelového roku, vnějším vzhledem nápadně připomíná Jaguar XF. Interiér se zase velmi podobá BMW řady 7. O pohon vozu se starají většinou kopie amerických osmiválcových spalovacích motorů spojených s převodovkami různých výrobců.
  • E-lux je elektromobil odvozený od vozu Aiden. Pohonný systém je okopírován od modelu BMW i8, dokonce včetně loga BMW na některých dílech. V příbězích se objevuje častěji, neboť jeho prodejní cenu výrazně dotují evropské vlády a tak je neporovnatelně rozšířenější než model Aiden.
  • Cygnus je velký rodinný vůz kategorie MPV. Narozdíl od předchozích je kompletně vyvinut v Číně, čemuž odpovídá i jeho netradiční design. Zvláště jeho hybridní a plně elektrické varianty se po zavedení speciální daně z vozů starších deseti let hojně objevují u průměrných rodin. Jejich nízká cena je dána tím, že některé díly (například světlomety) jsou sdíleny s autobusy značky Yutong vyráběnými jen kousek od hlavní továrny automobilky Leinen.
  • Weilin je malá elektrická dodávka odvozená od modelu Cygnus. Jde o nejlevnější elektrické užitkové vozidlo prodávané v Evropě.
  • Han Ru je malý elektrický městský automobil s pětidveřovou karoserií typu hatchback. Jde o nejlevnější a nejprodávanější plně elektrický osobní vůz v Evropě.