Linn

Z FantasyWiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Linn byla dcerou Haakona Svenarssona, velitele vojska kaelanského krále Kornelia, a Nimue, dvorní kuchařky z královského hradu.

K velké zlosti obou svých rodičů byla odmalička fascinována dvorním čarodějem, nadpřirozeným lvem Azareem, který v ní vycítil takzvaný talent dračího mága, který jí umožňoval proměňovat se v dračici a nazpět, a tak vyhověl jejím neustálým prosbám a začal ji cvičit v používání magie. Díky talentu to zvládala snadno a tak si mohl vypomáhat prostým vkládáním vzpomínek různých draků a lidských čarodějů. Zakrátko ji tak mohl učit ovládat přeměnu, což muselo probíhat potají. Protože nepřítomnost lva na hradě by byla nápadná, vypomáhal lvův půlelfí otrok Nälíf, který byl do Linn zamilovaný. Od první přeměny začala denně trávit čas v královské knihovně a horlivě četla všechno, co pojednávalo o dracích. Přitom narazila na elfské pověsti o modré dračici Xillath.

Ačkoliv jí lev důrazně zakázal využívat dračí podobu bez jeho souhlasu, čímž ji chtěl ochránit před sestřelením, dospívající dívka jeho rad nedbala a právě potají létala nejraději. Při jednom z těchto výletů ji zajali elfové, kteří ji považovali za skutečného modrého draka. Když se z ní pokoušeli vymámit jméno, vzpomněla si na elfské pověsti a řekla jim, že se jmenuje Xillath, načež ji elfové raději s omluvou propustili. Jako omluvu jí chtěli poslat ještě dva obrovské vepře, ovšem zásilka dorazila skutečné Xillath, která ihned začala pátrat, proč se jí omlouvají elfové z místa, na kterém nikdy nebyla. Xillath našla Linn právě při letu, když na jejím hřbetu seděl Nälíf, jehož prostřednictvím ji Azareus učil taktiku vzdušných soubojů. Xillath sežrala Nälífa a donutila Linn přistát na hlavním náměstí Města tří hradů, kde lidem okolo odhalila její pravou podobu a pak ji sežrala. Zpráva se okamžitě donesla na královský hrad a Linnin starší bratr Fenrisúlfr se ihned vydal její smrt pomstít, zatímco lva čekalo dlouhé vysvětlování před shromážděním Althingu.

Právě díky ní pak draci začali sledovat kaelanský vzdušný prostor a likvidovat jakékoliv létající stroje, které lidé postavili.

Související stránky