Lví magický meč

Z FantasyWiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Lví magické meče jsou nejmocnějšími magickými artefakty a nejkvalitnějšími a nejodolnějšími uměle vytvořenými předměty všech dob ve známém vesmíru, mohou bez poškození přestát i výbuch supernovy. Netrpí žádnými neduhy známých způsobů výroby - lvi meče nekovají, ale zhmotňují je pomocí magie.

Nadpřirození lvi, kteří si tyto meče vyrábí, je používají jako schránku pro harty, magické entity a rozličná kouzla. Třebaže se lvům meče špatně uchopují, natož aby s nimi šermovali (přeci jen jsou meče obecně spíše vhodné pro humanoidní bytosti), dbají na kvalitu meče, jako by se s ním mělo denně šermovat po staletí. Tomu odpovídá i jejich vzácnost a to, že vlastnit a používat takový skvost je až na jisté vyjímky dovoleno pouze lvům, kteří následně vyrobili pár mečů pro své přátele, hlavně ve městě Arkanwlox.

Bývají vyrobeny z hlavně ze Slitiny. Vzorem pro ně je Ajkelův Arkanwlox - velká část lvích mečů vypadá velmi podobně, ne-li takřka stejně. Příkladem typických lvích mečů je tak Ajkelův Arkanwlox nebo Rghaar, meč arcimága Alexandra.

Vzhledem se tyto meče podobají vikingským, Ajkel se totiž při vytváření svého meče inspiroval o tisíce let později u lidí z Kaely Akexi. Dvojbřitá rovná černá čepel se směrem k ostrému špičatému hrotu postupně zužuje a v jejím středu často bývá úzký žlábek. Záštita má tvar dvou draků, jejichž hlavy se setkávají uprostřed, kde je z obou stran meče ležící lev. I přes svůj zdobný tvar by svou funkci plnila výborně i kdyby z nějakého důvodu nefungovalo žádné z kouzel meče. Rukojeť je tvořena namotaným pruhem modré kůže z helahu, která je velmi odolná a trvanlivá. Hlavice má tvar lví hlavy a ukrývá v sobě jednu ze dvou synchronizovaných hart (ta druhá je umístěna v záštitě).

Harty bývají zpravidla doplněny zhmotňovačem, který slouží hlavně k doplňování zásob energie, vyrábění jídla a jiných věcí, které lvi chtějí nebo potřebují, a k likvidaci odpadu. Mimo jiné bývá používán k výrobě robotických zařízení RK a ke stavbě, úpravám, likvidaci a přesouvání lvích lodí a obydlí. Dalším důležitým použitím je oprava poškození meče a/nebo hojení zranění majitele, pokud by z nějakého důvodu selhalo příslušné kouzlo.

Nedílnou součástí každého lvího magického meče jsou rozličná obranná, útočná i jiná kouzla. Zranění nositele a poškození meče brání magický štít, neviditelný ochranný štít chránící nositele podobně jako energetické štíty vesmírných lodí, stejně jako kouzla zajišt'ující včasné varování před přepadem, jedy a jinými nebezpečími. Meč také chrání nositele před nemocemi a útoky nepřátel a zlepšuje jeho smysly a fyzickou kondici. Pokud už ke zranění nebo nemoci nositele dojde, jiná kouzla se starají o jeho léčení.

Meč kromě nositele chrání také sám sebe, například před odcizením či ztrátou. Další kouzla se starají o zlepšování vlastností meče samotného, opravu poškození a ochrana před poškozením - energetický štít chránící meč je nutností hlavně při střetech s protivníky vybavenými energetickými meči, proti nimž by prostý hmotný meč neměl mnoho šancí na úspěch.

Mimo to obsahuje takřka každý meč také útočné kouzlo, které z něj dělá také energetickou zbraň - meč může šlehat blesky, popřípadně nahradit energetické zbraně (např. laserová děla, plazmové pušky nebo zbraně lvích stíhaček). Na stejném principu se založena také jedna z dalších součástí meče, lví zbraň zvanou ničitel. Verze použitá v meči může jediným výstřelem zničit celé planety.

Všechny funkce meče a kouzla v něm včetně harty si potřebnou energii berou z nositele meče, pokud je vyčerpán jejich vlastní zásobník, popř. konkrétní meč nemá tuto schopnost. V určitých případech lze použít i jiné externí napájení, například elektřinou.

Lvi svým mečům dávají různá jména, ale v drtivé většině případů se jméno majitele stává rovněž jménem meče. Meč svého majitele symbolizuje. Díky hartě v sobě uchovává většinu jeho vzpomínek a dalších věcí a pomáhá mu. Díky magii jsou lví meče součástí svého majitele a jejich majitel je zároveň jejich součástí. Meč je pro lvy velmi důležitý a tak jej chtějí mít neustále při sobě, proto ho ukrývají sami v sobě. Používá se i identifikaci jako univerzální průkaz či klíč.

Když majitel meče zemře, stává se avatarem, magickou entitou uloženou v meči, díky čemuž se meč stává jeho také hrobem. Lvi ovšem neskladují meče po mrtvých jedincích, ale dematerializují je a každý lev se tak dostává do databáze Tyrheljörgu. Než to bylo prokázáno, elfové a jiné rasy tento zvyk považovaly spíše za jakési lví náboženství. Meč pojme i několik entit najednou, ale toho se využívá jen zřídka, protože si každý lev může prostřednictvím sítě Akala kdykoliv vyvolat libovolnou entitu z databáze Tyrheljörgu, tedy pokud s tím bude tato entita souhlasit.

Nejznámnější lví meče

Arkanwlox

Meč Arkanwlox je, stejně jako vesmírná loď Tyrheljörg nebo Ajkelova hora jedna z forem entity známé také jako lev Ajkel, nejmocnější známé bytosti vůbec.

Rghaar

Rghaar je magický meč původně vlastněný lvím arcimágem Rghaarem. Po jeho smrti přešlo vlastnictví meče na jeho lvoelfího pomocníka Alexandra, který byl s mečem sloučen podobně jako předtím Rghaar, přičemž Rghaarovo vědomí v meči bylo i tak zachováno.

Související stránky