Magnus Axelsson

Z FantasyWiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Magnus (plným jménem Magnus Haakon Axelsson) byl králem Kaely Akexi. Narozdíl od svého otce dokončil elitní studia na Askaridarově královském vzdělávacím institutu ve Městě tří hradů s vyznamenáním, takže jeho nástup do čela země byl obyvateli brán méně kriticky. Nadto se osvědčil jako starosta Města tří hradů, takže jeho schopnosti byly známy ještě před korunovací.

Krátce po korunovaci byla národu představena také elfka Khaeld'ïerrnä, se kterou se král znal již od dětství. Sličná královna byla také plodná, Magnusovi porodila 36 potomků (a všichni se dožili dospělosti). Její rolí ale samozřejmě nebylo pouze být ozdobou krále a plodit a starat se o děti. Proslavila se značným zlepšením vztahů Kaely Akexi s obyvateli Ajkelovy hory, tedy kromě elfů z jejího rodného města Afilis i se lvy z Arkanwloxu. Díky tomu byla v podstatě druhou nejvýraznější královnou v historii země hned po Kriemhildě Kruté.

Magnus neprováděl v zemi žádné zásadní reformy, neboť to nebylo nutné. Místo toho se zaměřil na zabezpečení země pro případ nouze, například výpadku dodávek nějaké suroviny, energie nebo války a vytváření potřebných rezerv. Za jeho vlády se tak ve zvýšené míře začaly používat neustále zlepšované víceúčelové vesmírné lodě třídy Saikara, mimo dopravy surovin těžených ve vesmíru (dokončení plánu předchozího krále) také k cestování na novou kolonii na planetě Seimeri.

Symbolem technologické vyspělosti Kaely Akexi se vedle Velkého trojúhelníka ve Městě tří hradů (který vypadal přesně jako za vlády Kriemhildy Kruté a jejího syna Alrekra Luciussona, třebaže byl plný těch nejvyspělejších technologií) stala věž zvaná Othelia ve Městě tří hradů. Měla podobu kuželu vysokého 6 054 m, jehož průměr u země byl 400 m. Její černý povrch zároveň sloužil jako zdroj energie, takže nejenom že nijak nezahřívala své okolí, ale byla energeticky takřka soběstačná. Uvnitř byly laboratoře a jedno z mnoha datových center. V podzemí pod věží se vyráběly výkonné počítače i nevýkonné terminály, typický Kaelan v té době vlastnil zobrazovač (něco jako pozemský smartphone), stolní holografický terminál a/nebo křeslo s neurálním rozhraním. Všechna tato zařízení sloužila pouze pro přístup k hlavní jednotce, což byl výkonný počítač obvykle umístěný buďto spolu se stolním terminálem, poblíž neurálního křesla nebo v rozvaděči spolu s energetickými rozvody, který uchovával všechna data a poskytoval služby (něco jako domácí server). Kaelané si potrpěli na soukromí a myšlenka nahradit tyto hlavní jednotky nějakým datovým střediskem poskytující zmíněné služby pokaždé narazila - hlavně proto, že Kaelané měli s hlavní jednotkou propojené i palubní systémy svých vozidel. Věž Othelia mimo jiné sloužila jako vysílač, který poskytoval připojení ke kaelanské síti Yggdrasil (obdoba Internetu) celému městu. Podobné vysílače byly následně vystavěny po celé zemi, aby připojení k síti bylo dostupné kdekoliv na území Kaely Akexi. Kromě toho byla každá domácnost připojená pomocí pevného vlákna a miniaturní verzi těchto vysílačů měla v sobě každá hlavní domácí jednotka.

Kaelané se také stali jedinými provozovateli Velkého okruhu obepínajícími Zónu, neboť tento dopravní systém byl v praxi postaven jako rozšíření kaelanské dopravní sítě a žádný jiný národ nebyl na dostatečně vysoké technologické úrovni k jeho správě. Formálně byl součástí hranice Zóny a výměnou za to, že podléhal Kaelanům, jeho používání bylo bezplatné.

Související stránky