Marťanští lvi

Z FantasyWiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Marťanští lvi jsou zvláštním poddruhem lvů, dílem nadpřirozených z Akelie a dílem přirozených ze Země.

Vznikli uměle, pomocí klonování, kdy v zendalských laboratořích akelianský elf Thuränfiel pomocí genetické informace získané z mršiny magického lva vytvořil klon, který následně porodila a vychovala přirozená lvice jménem Mercédes, kterou elf ukradl z pozemské zoologické zahrady. Postupně takto, při záměrném komponování různých odchylek umožňujících naklonovaným jedincům množit se, vytvořil více než čtyři miliony takovýchto lvů.

Původně je vytvořil jako nástroj své vlastní pomsty na nadpřirozených lvech, ovšem když zendalové odmítli spolupracovat s ním, poslal své lvy proti nim. K tomu jim dopomáhala také perfektní znalost elfské magie, díky čemuž sice byli slabší než nadpřirození lvi, ale i tak dokázali zendaly zatlačit na ústup. Mezitím naklonovaní lvi přerostli svému stvořiteli přes hlavu a sežrali ho.

Zoufalí zendalové zaútočili na nadpřirozené lvy a tak došlo k válce, po níž se jeden z naklonovaných lvů, samec jménem Kalafar, stal jejich vůdcem a díky němu naklonovaní lvi získali pro sebe hned dva světy - Mars a Thyrånche (HD 85512 b). Třebaže se později stáhli a jejich jediným sídlem se stala planeta Thyrånche, podle prvního jmenovaného světa se začali nazývat Marťanští lvi. Původně chtěli navázat přátelské vztahy s nadpřirozenými lvy z Akelie, ale začali se natolik obávat jejich hněvu, že se raději stáhli a znovu se o navázání přátelských kontaktů, tentokrát úspěšně, pokusili až později. Od té doby mají i svého velvyslance v Arkanwloxu při Radě Tyrheljörgu. Marťanští lvi přijali za své zendalské technologie a nadále je vyvíjejí vlastním tempem, zvláště pak průzkumné vesmírné lodě, od prvních střetů s ischeny silně ozbrojené.

Pomáhal jim v tom i jejich vůdce Kalafar, kterému akelianští nadpřirození lvi darovali nesmrtelnost a sadu vědomostí, což těmto lvům usnadnilo budování civilizace.

Související stránky