Marie Ekelhom

Z FantasyWiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Marie Ekelhom je lidská žena nevysoké štíhlé postavy s výraznými křivkami, světlou pletí, velkýma modrýma očima a dlouhými hnědými vlasy. Povětšinou bývá oděna v děravé rifle a seprané triko s motivem nějakého anime.

S příběhu se vyskytuje, když se Kalestraan Zatrajef, nejvyšší představený čarodějnického spolku Strážců, rozhodne prověřit svého možného nástupce Myw'thaena. Mladý čaroděj tehdy dostane za úkol zastavit řádění černého draka Ranetha, který pustošil území podél hranic Kaely Akexi a Selliath. V jediné nápovědě se čaroděj dozví, že klíčem k jeho úspěchu je skupina různých pomocníků, které musí najít sám. Na tomto seznamu je i Marie, kterou pozná náhodou - po smrti její matky při nehodě graviplánu se usadí v čajovně, jejíž zelený čaj je vyhlášený po celém městě. Kvůli tomu onen podnik často navštěvuje i Myw'thaen, kterého pozná podle typického ošacení Strážců a osloví ho, protože věří, že havárie graviplánu nebyla tak docela náhodná a nevěří policii.

Myw'thaen pomocí svého nástroje zjistí, že roztřesená dívka před ním patří mezi jeho pomocníky, nabídne jí pomoc, ale na oplátku musí ona pomoct jemu s jeho úkolem. Souhlasí, ovšem mladý čaroděj už svému závazku nedostane - Marie shodou náhod umírá při havárii jiného graviplánu jen krátce poté, co je zuřivý drak zneškodněn.