Maxmillian O'Reilly

Z FantasyWiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Maxmillian O'Reilly byl zantrijským obchodníkem. Žil v době největší slávy vévodství v hlavním městě Adamant v jednom z nejhonosnějších paláců. Obchodoval s čímkoliv o co byl zrovna zájem kromě otroků.

Krátce po začátku novymirské okupace na několika lodích tajně odvezl všechno zboží i zařízení svého paláce do Broolenmmeeru, hlavního města Beneluxu. Díky chaosu se mu podařilo odstěhovat i části samotného paláce a tak si mohl dovolit postavit ho znovu, ovšem ještě větší a okázalejší, v blízkosti přístaviště a tak se mu povedlo k paláci připojit i vlastní skladiště. Po přístavbě skladiště, aby se jevilo být součástí paláce, se tento palác stal největší lidskou stavbou mimo Kaelu Akexi. Kromě paláce převedl do Broolenmmeeru i všechny své obchody. Odvezení většiny bohatství z města okupační správu rozzuřilo a novymirská vláda na jeho hlavu vypsala velmi vysokou odměnu. Maxmillian věděl, proč prchá právě do Beneluxu - byl pod ochranou Kaely Akexi a tamní odnož jeho podniku měla u beneluxských úřadů dobrou pověst, tudíž tam za ním nemohla novymirská tajná služba, tedy pokud Novymir nechtěl vyprovokovat válku s Kaelou Akexi.

Osudným se mu stalo rozhodnutí prodávat do zničeného Adamantu konopí přes Daniela Strawinského. Při jedné z předávek byl nalezen lovci lebek, kteří ho pod vidinou odměny přivedli do sídla okupační správy. Maxmillian O'Reilly byl pro výstrahu oběšen na hlavním náměstí Adamantu a zprávu o jeho smrti novymirská propaganda rozšířila po celé Akelii. Přes velké snahy diplomacie i zastrašování se ovšem Novymiru nepodařilo získat O'Reillyho majetek z Broolenmmeeru, neboť Maxmillian před svou poslední výpravou do Adamantu prozřetelně převedl veškerý majetek i podnikání na svého syna Aodhana a daně z výnosů rodinné společnosti O'Reilly Corporatie tvořily nezanedbatelnou část státních příjmů Beneluxu, který už několik let předtím požádal o ochranu sousední Kaelu Akexi.

Související stránky