Myw'thaen

Z FantasyWiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Myw'thaen byl půlelfí čaroděj, syn elfa a lidské ženy.

Život ho nutil starat se sám o sebe - coby křížence ho mezi sebe nepřijímali ani elfové, kterým vadila jeho lidská část, ani lidé, kterým zase vadila jeho elfí část, což prozrazovaly jeho elfsky špičaté uši. Při jedné z nesčetných potyček zabil několik útočníků, za což byl, jako mnoho dalších půlelfů před ním s podobným životem, odsouzen k trestu smrti. Od toho ho však zachránil lví mág Azareus, který v něm objevil talent pro magii (který je jinak mezi půlelfy častý) a proto ho poslal k řádu Strážců.

Myw'thaen se tak stal jedním ze Strážců a po jejich výcviku i čarodějem. Na žádost alvelonské královny byl odeslán na její hrad, aby se postaral o stárnoucího dvorního čaroděje Aerwllyna a převzal jeho povinnosti. Po krátkém čase je u královniny dcery odhalena rakovina v pokročilém stádiu, kterou je možné léčit jedině pomocí velmi vzácné byliny zvané Lví květina. Protože kromě lvů měla tuto bylinu pouze jediná kořenářka ze vzdáleného kraje, královna vyslala dvorní léčitelku Taelkharan, aby se pro ni vypravila. O její ochranu se měl postarat Myw'thaen, který se mladé léčitelce přímo hnusil.

Jen krátce po jejich odchodu pronesl alvelonský král ne zrovna vhodný výrok na adresu kaelanské královny Kriemhildy Kruté a jejího manžela Lucia Aurelia, na který se svérázná vládkyně rozhodne reagovat likvidací alvelonské královské rodiny a anexí alvelonského území. Myw'thaen Taelkharan ochraňoval, dokud se v jedné z hospod nezamilovala do místního sedláka. Jako nepotřebný odešel zpět do sídla řádu, čehož využil Kalestraan Zatrajef, nejvyšší představený Strážců, který se zrovna zabýval výběrem svého nástupce a jako jednoho z kandidátů si chtěl prověřit i Myw'thaena. Poslal ho proto přesvědčit lva Kasthara, aby přestal zabíjet draky na potkání. Třebaže půlelf neměl žádné ambice čemukoliv vládnout a o vedoucí úlohu v řádu nestál, strávil další tři roky blouděním po horách, než se se lvem konečně setkal. Kastharus o nějaké diskuse s bastardem (jak podobné křížence nazýval) rozhodně nestál a už vůbec neměl potřebu s kýmkoliv probírat své zvyky. Myw'thaen proto svou snahu ihned vzdal a vrátil se zpět k řádu. S takovým výsledkem se nejvyšší představený nespokojil a neúspěšného půlelfa nechal na řadu let zmrazit.

K jeho úděsu mu Kalestraan Zatrajef po oživení hodlal dát druhou šanci v podobě nové zkoušky, tentokrát dostal za úkol zastavit řádění černého draka Ranetha, který pustošil Zantrijské vévodství. V jediné nápovědě se Myw'thaen dozvěděl, že klíčem k jeho úspěchu je skupina různých pomocníků, které musí najít sám. Kromě toho dostal amulet v podobě krystalu, který se rozzáří, pokud ho uchopí do ruky některý z těchto pomocníků. Takový úkol se mu nejen že nezamlouval, ba přímo ho to děsí - jen si nebyl jistý, jestli se více bojí zuřivého draka, nebo nutnosti mluvit s lidmi. To, že nebyl zmrazen pár dní, ale rovnou na mnoho desetiletí, mu nikdo v řádu neřekl, a tak pro něj byla návštěva jeho rodného města zvaného Xendrir na Lvích ostrovech značným šokem, protože město mezitím prošlo po ničivé katastrofě radikální přestavbou. Stále tam ovšem byla jeho oblíbená čajovna vyhlášená kvalitou zeleného čaje.

Právě zde ho podle typického ošacení Strážců, na němž je nejvýraznější černý plášť, poznala první z jeho pomocníků - Marie Ekelhom, mladá lidská dívka zdrcená z havárie graviplánu, při které zemřela její matka. V té době změna konfigurace portálů přenesla zantrijského překupníka drog a pitné vody Daniela Strawinského namísto pozemské konopné farmy takřka do náruče této netradiční dvojici.

Takto náhodně (přičemž náhodu řídil Azareus, kterému přišel úkol pro Myw'thaena příliš těžký) potkal i své další pomocníky - prostitku Giocondu Longhi, elfího šermíře Caerwyna, lvího technika Thyruse a alkoholika z Xendiru, který si za celou dobu nevzpomněl ani na své jméno, natož kým byl. Krystal se poté rozpadl, což Myw'thaen s úlevou považoval za znamení, že svou družinu má již kompletní a vydal se do Kaely Akexi. Přitom netušil, jak draka zneškodnit, vlastně předtím ani nikdy žádného draka na vlastní oči neviděl. Po prvním setkání ho napadlo, že bude muset za drakem do nebes, a tak s pomocí svých souputníků ukradl letadlo jednoho z Giocondiných stálých zákazníků.

Zbraně staré stíhačky ovšem nefungovaly a jedinou možností, jak zabránit rozzuřenému drakovi sežrat ostatní členy skupiny, byl sebevražedný útok. Při srážce kromě čaroděje zemřel i drak, neboť před srážkou otevřel tlamu (patrně ve snaze letoun sežrat) a stroj se tak rozpadl až v jícnu draka. Zásoby paliva explodovaly přibližně v polovině krku a tak drakovi doslova odstřelily hlavu. Zabití draka i sebe ovšem Kalestraan Zatrajef nepovažoval za správné řešení úkolu, a Myw'thaen tedy ve zkoušce selhal. Další osud jeho pomocníků není znám.