Obři (Země velkého lva)

Z FantasyWiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Gigantopithecus

Obři (Gigantopithecus nebo Giganthopitecus, jindy ďáblové) jsou lidoopi z fantasy světa Země velkého lva.

Obři primárně pocházejí z Midgardu, na Akelii však bylo k různým účelům vyšlechtěno nebo vytvořeno několik dalších poddruhů. Na první pohled obři připomínají přerostlé gorily, avšak pohybují se více vzpřímeně. Jsou největšími známými lidoopy, mohou být vysocí více než tři metry a vážit přes 550 kg, samice bývají o třetinu až polovinu menší, než samci. Z humanoidních tvorů jsou větší už pouze lvoelfové nebo nakaurové.

Jsou poměrně inteligentní (vyrovnají se lidskému dítěti), vytvářejí skupiny a používají nástroje. Dožívají se až 25 akelianských let, v zajetí výjimečně i 30. Běžně v přírodě zpravidla nepřesáhnou 16 - 17 akelianských let věku, hlavně kvůli zraněním z častých soubojů. Využívají i jednoduché zbraně jako kyje, palice a primitivní kopí.

Žijí ve skupinách složených z jednoho dominantního samce, jednoho nebo více podřízených samců a většího množství samic a mláďat.

Vyznačují se velkou agresivitou, v některých situacích navíc mohou ztratit i pud sebezáchovy. Jejich chování je rozličné - mohou se chovat mírumilovně až láskyplně, stejně jako u nich lze pozorovat nevázané násilí, krvežíznivost, kanibalismus a další jevy, pro které je na Akelii přicházející křesťané začali považovat za ďábly.

Lidé (pokud se jim podaří nějakého obra zajmout) je v době válek vypouští na území protivníka. Takový jedinec bývá velmi rozzuřený a než se ho podaří zabít (ztrácí pud sebezáchovy), dokáže zabít spoustu lidí a způsobit velké škody. Pro větší destrukční efekt s nimi bývají vypouštěni i horští nosorožci. Časté konflikty s lidmi u obrů časem dospěly k vrozené nenávisti k lidem. Během válek obři často loví vojáky a neobvyklou technikou jim odkroutí hlavu, pokud je ovšem rovnou neroztrhají.

Existují i tvrzení, že nenávist k lidem obrům nějak vštípili nadpřirození lvi, pokud je přímo nestvořili, což bývá dokládáno prakticky nulovou četností zabití lva (jakéhokoliv nadpřirozeného druhu) obrem (což lze pochopit při prostém srovnání vlastností nadpřirozených lvů a obrů). Tato tvrzení vyvrací také to, že k účelům, ke kterým by mohli obry potřebovat, si lvi vytvořili lvoelfy. Jiná situace pochopitelně nastává, pokud se do střetu s obrem namísto nadpřirozeného lva dostal nějaký přirozený lev z Midgardu, potom už výsledek boje není tak jistý (opět podle porovnání vlastností). Tento fakt sám o sobě naprosto vyvrací možnost, že by nadpřirození lvi chtěli nějak využívat obry (tedy kromě testování zbraní) nebo že by je snad měli stvořit - mezi akelianskými lidmi byl původ těchto tvorů odhalen až dlouho poté, co je lvi vyhubili.

Pro lvy byli obři pouze příležitostnou kořistí, která jim příliš nechutná, a tak je loví pro zábavu, aby jejich masem hostili draky, kterým se chuť masa obrů velmi zamlouvá a lidoopi jsou tak mezi draky žádaní. Stoupající počty draků jsou spolu s nenávistí lvů k hominidům obecně jednou z příčin, proč na Akelii obři vyhynuli a nebýt radikálního snížení počtu draků během doby ledové po třetí válce ras, možná by takto dopadli i lidé.

Nejznámějším obrem je rekordní jedinec zabitý arcimágem Alexandrem, který měřil 658 cm a vážil okolo 1100 kg. Tento jedinec vešel ve všeobecnou známost jako King Kong podle stejnojmenného fiktivního zvířete z pozemských filmů. Objevují se zkazky o ještě větších jedincích, ale jde o pověry nebo si lidé pouze spletou obra s lvoelfem. Velké stopy chodidel navíc často úmyslně vytvářejí lvi, kteří se pak baví nad dohadováním lidí podobně jako při jiných svých vtípcích. Právě díky lvím vtípkům lidé věří, že obři ještě stále existují.

Související stránky