Pomsta

Z FantasyWiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Pomsta je jednou z nejnebezpečnějších drog Akelie. Podle účinku se jí také přezdívá Elixír nemrtvých.

Kromě spousty dalších obsahuje metanfetamin a hlavně MDPV (methylenedioxypyrovaleron, používán na Zemi v USA jako legální náhražka kokainu). K jejím neblahým účinkům patří paranoidní stavy, halucinace, křeče a psychotické epizody. Zfetovaní lidé po ní však mají i obrovskou sílu a jsou mimořádně krutí.[1] Tyto účinky z ní dělají jednu z nejznámnějších syntetických drog.

Droga jako taková pochází ze Země, kde je známá jako Koupelová sůl. Zvráceného využití jejích účinků si všimli pašeráci a začali ji převážet přes portály na Akelii, později ji tam i vyráběli.

Používáním této drogy proslula už tak obáváná a krutá kaelanská královna Kriemhilda a její syn Alrekr. Nepoužívali ji ovšem osobně, to ani v nejmenším. Kriemhildin manžel, princ Lucius Aurelius, vymyslel speciální látku, která se s Koupelovou solí míchala 1:1 a díky ní se účinek dostavil za 30 hodin (zhruba jeden akelianský den) od požití prášku či tablety. Mix byl podáván zajatým nepřátelským vojákům těsně před jejich předáním na hranici států. Účinek nastoupil obvykle v době, kdy byli navrátilci pohromadě se zbytkem svých vojsk. Účinek nastoupil velmi prudce a co se dělo pak, jistě není nutné vysvětlovat.

Později byla tato droga opět nasazena vojensky zejména s orky v řadách kaelanského vojska.

Zdroje

  1. Mokrý, Pavel. Umělý ráj za pár šupů. 100+1 Zahraniční zajímavost. 2012, roč. 50, č. 14, s. 24 - 26. ISSN 0322-9629.