Prapes

Z FantasyWiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Dinocrocuta gigantea

Prapes je hned po lvech největší šelmou (Carnivora) na Akelii. Podobně jako jiné druhy, i tento pochází ze Země, kde je nazýván Dinocrocuta gigantea. Jde o pravěkou šelmu vzhledem připomínající hyenu.

Může dorůstat různých velikostí. Ačkoliv většinou nepřesahuje velikosti běžné přirozené lvice, zřídka lze najít i větší jedince, viz. obrázek napravo. Největší jedinci mohou dorůst až velikosti medvěda.

Skupina prapsů a přirozený lev

Žije ve smečkách, ve větších počtech si troufnou i na lvy, zvláště na osamělé staré, zraněné nebo nemocné jedince. Útočí, pokud je početní poměr alespoň 4:1 ve prospěch prapsů, u největších plemen přirozených lvů při tomto poměru nastává rovnováha sil. Pokud je prapsů na jednoho přirozeného lva více, útočí vždy. Tedy s výjimkou lvů obrovských, ale ti byli vytvořeni tisíce let po vyhynutí prapsů. Naopak magičtí lvi mají prapsy v oblibě jako snadno a bez jakéhokoliv rizika dostupnou potravu. Jejich záliba v lovu prapsů a prapsím mase vedla k vyhubení prapsů na Akelii i Zemi.

Posledních pár exemplářů prapsů se usídlilo v blízkosti lidských obydlí, kde je pozabíjeli a sežrali akalané. Tu a tam nějaké prapsy vytvoří magičtí lvi, kteří se pak baví lovem prapsů, kteří proti nim nemají prakticky žádnou šanci na přežití. Tuto praktiku ukončila lvice Qovera, protože škody napáchané touto zábavou mladých nadpřirozených lvů značně komplikovaly urovnávání sporů s lidmi.

Související stránky

Externí odkazy