R3

Z FantasyWiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

R3 je nejdokonalejším a také posledním stíhacím strojem, který vyvinuli lvi jako vylepšení svého předchozího stroje TS 615. R3 nebyla stavěna jako stíhací loď, ale jako všestranně použitelný jednomístný dopravní prostředek. Zbraně, kterými lvi tyto lodě vybavili, byly pro ně drobné pomůcky k ochraně (podobně jako pro lidi pepřový sprej), přitom tato zbraň jediným výstřelem zničila mateřskou válečnou loď třídy Agammennon. Navíc s sebou každá R3 nese dva robotické stíhače.

R3 má protáhlý vejčitý tvar se zaostřenou špičkou. Pohon i vše ostatní obstarávají lví magické technologie, takže stroj nemá žádná křidélka, trysky, nasávací otvory, okna, průzory, antény ani jiné z vnější viditelné funkční prvky. Barva je leskle stříbřitá, jako by loď byla kapkou roztaveného stříbra (ovšem padající obráceně). Uvnitř je dostatek místa, aby při cestování nebo boji s R3 měl i urostlý lev maximální komfort. Ovládání je řešeno neurálním rozhraním, takže uvnitř ani nejsou žádné ovládací prvky, mimo projektoru hologramu (kdyby došlo k poruše neurálního rozhraní) a tlačítka pro nouzové opuštění stroje.

Lvi přezdívali R3 Převrácená kapka, pro lidi to byla noční můra. Letka pěti stíhačů R3 stačila k rozmetání kteréhokoliv vojska, v kombinaci s mateřskými loděmi tříd Dysnomia a Isaiah dotvářeli obraz pro lidi nezastavitelné síly.

Související stránky