Rakat

Z FantasyWiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Rakat je označení pro vícemístný dopravní prostředek určený pro nadpřirozené lvy, menší než přepychové hefreny královských a zlatých lvů, ale větší než jednomístné R3, jakýsi ekvivalent k lidským rodinným automobilům. Původně šlo o název malé vesmírné lodi vyvinuté a užívané zlatým lvem Zariem Zadarou, časem si podobné lodě stavěli i další lvi a název se ujal jako obecné označení.

Běžný rakat obsahuje místo pro 3 - 15 magických lvů a menší či větší množství nákladu. Některé větší stroje mohou být uzpůsobeny jako mobilní domy. Obvyklá výbava zahrnuje kromě palubní harty s připojením ke lví Síti také energetické ochranné pole, možnost zneviditelnění a obvykle dva nebo tři robotické stíhače. Celá loď bývá napájena z vakuového článku. Rakaty některých lvů mohou nést i jiné vybavení či zbraně, dobrodružnější jedinci experimentovali s pohonem pro nadsvětelnou rychlost.

Po stažení lvů na Ajkelovu horu prodělala drtivá většina těchto strojů přestavbu. Nejvýraznější bylo vylepšení pohonu, který teď umožňoval trpělivějším jedincům lety po celé planetární soustavě i mimo ni, na což už snad všichni používali pohon pro let nadsvětelnou rychlostí, který se stal neodmyslitelnou součástí těchto lodí.

Související stránky