Závod raketoplánů

Z FantasyWiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Závod raketoplánů je povídka ze série fantasy povídek Země velkého lva. Připojuje se volně k příběhu Mikaela A. Gunnarssona a jeho korporace Atlantis TekKorp.

Děj

Excentrický miliardář John Eckbaum je vlastníkem záhadného satelitu, o jehož stavbě, účelu nebo vynesení není nic známo. Na dlouholetý nátlak médií i úřadů reaguje naprosto nečekaně šokujícím prohlášením, ve kterém ohlašuje závod vesmírných raketoplánů, jehož cílem je právě záhadný satelit. Za tímto účelem si u Atlantis TekKorp objedná přesné repliky dvou historických strojů - amerického raketoplánu Space Shuttle a sovětského Buranu. Zatímco oba raketoplány vzlétly a zakotvily na jedné z orbitálních stanic, závod je otevřen i dalším účastníkům, avšak nikdo další se nepřihlásil. Mezitím sílí tlak na odhalení informací o satelitu, a tajemno provází i přípravu obou posádek.

Po příletu posádky zjišťují, že u záhadného satelitu, už předtím dostatečně velkého, aby se uvnitř mohl skrývat obyvatelný prostor, přibylo stykovací zařízení pro oba stroje, a s nedůvěrou se u něj dokují. Po opakovaných kontrolách spojení i stavu svých vesmírných plavidel se pouští do odhalení tajemství satelitu. To, co najdou, rozhodně předčí jejich nejdivočejší očekávání.


VAROVÁNÍ: Následující text vyzrazuje zápletku, průběh a/nebo důležité detaily děje příběhu.

Záhadný satelit je menší vesmírnou stanicí zkonstruovanou zřejmě někým jiným než člověkem, což astronauty vyděsí. Uvnitř naleznou mimo spousty přístrojů na zkoumání Země také zvláštní komoru obsahující člověka, nebo alespoň astronauté se několik prvních chvil domnívají, že jde o člověka. Všechny přístroje komunikují v neznámém jazyce, a tak jelikož nevidí mnoho jiných možností, uvažují, jestli mají obyvatele satelitu probudit.

Uvažování jim usnadní satelit sám, když neplánovaně zvýší svou oběžnou dráhu. Po zděšení astronautů nad zjištěním, že jejich stroje nemají dostatek paliva na návrat, usoudí, že nemají jinou možnost, než přimět satelit k další změně oběžné dráhy, a při zkoumání palubních počítačů omylem probudí bytost ve stázové komoře.

Nakaur po svém probuzení není z nezvaných hostů právě nadšený a rázně jim doporučí urychlený návrat do jejich raketoplánů, jenže ti jsou natolik překvapení, že se sotva dokáží pohnout.


Konec textu, který vyzrazuje zápletku, průběh a/nebo důležité detaily děje příběhu.


Postavy

John Eckbaum

John Eckbaum je excentrický miliardář ze Země známý především díky svému záhadnému satelitu na stabilní oběžné dráze, o kterém odmítá prozradit jakékoliv informace.

Související články