Země

Z FantasyWiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Země viděná z Apolla 17 během cesty na Měsíc

Země (zvaná často též Midgard, Terra...) je planeta skalnatého typu obíhající jako třetí v pořadí hvězdu zvanou Slunce. Stránka se připravuje...

Význam Země v dílech autorů na FantasyWiki

Země coby reálný svět bývá většinou významným prvkem mnoha děl. Buďto se na ní celý příběh odehrává, nebo v něm má alespoň nějakou významnou roli.

Země velkého lva

V díle Země velkého lva má Země význam hlavně historický, přímo na ní se odehrávají pouze některé části děje. Sídlí zde korporace Atlantis TekKorp.

Několik mocných bytostí i celých ras bylo okouzleno krásou a rozmanitostí jejího života. Pokud byl na některou planetu v blízkosti zaváděn život, takřka vždy jako vzor posloužila právě Země. Zdejší lesy byly tak krásné, že je mnohé rasy okopírovaly a tvořily na mnoha jiných planetách. Stejným způsobem se rozšířili i lidé, mnoha otrokářškými rasami (například ischenové) oblíbení coby jednoduše dostupná levná pracovní síla (jedinými náklady na pořízení bylo vypravení lodě k Zemi a odměnění její posádky). Výjimkou je jedině Akelie, kam se lidé dostali náhodou přes systém portálů, který měl původně zaručit podobnost životních forem na obou planetách.

Tato část článku také není dokončená.

Externí odkazy