Björntec Qwanvarya: Porovnání verzí

Z FantasyWiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
(Není zobrazena jedna mezilehlá verze od stejného uživatele.)
Řádek 1: Řádek 1:
'''Björntec Qwanvarya''' je pobočkou [[Kaela Akexi|kaelanského]] státního průmyslového koncernu [[Björntec]] v [[Qwanvara|Qwanvarské říši]], která byla založena na pozvání od [[Nakaurové|nakaurů]], vládců říše. Společnost se kromě dovozu a prodeje produktů mateřské firmy věnuje zejména stavbě a údržbě infrastruktury, zvláště železnic, telekomunikací a přepravních terminálů. Díky zkušenostem z domovské Kaely Akexi společnost dosáhla v těchto oborech faktického monopolu, který je nakaurskými vládci tolerován díky chování společnosti k menším subjektům - Björntec Qwanvarya své konkurenty nelikviduje, ale mění na své lokální pobočky. I díky tomu je jedním z největších zaměstnavatelů v říši. Díky svému monopolu v infrastruktuře má pro Qwanvaru společnost strategický význam, proto do ní nakaurové investovali a smlouva mezi nimi a Björntecem zaručuje, že každá z obou stran vlastní přesně polovinu společnosti.
+
'''Björntec Qwanvarya''' je pobočkou [[Kaela Akexi|kaelanského]] státního průmyslového koncernu [[Björntec]] v [[Qwanvara|Qwanvarské říši]], která byla založena na pozvání od [[Nakaurové|nakaurů]], vládců říše. Společnost se kromě dovozu a prodeje produktů mateřské firmy věnuje zejména stavbě a údržbě infrastruktury, zvláště železnic, telekomunikací a přepravních terminálů. Díky zkušenostem z domovské Kaely Akexi společnost dosáhla v těchto oborech faktického monopolu, který je nakaurskými vládci tolerován díky tomu, že společnost podporuje mnohá veřejná místa a mnohé akce. Díky svému monopolu v infrastruktuře má společnost pro říši strategický význam, proto do ní nakaurové investovali a smlouva mezi nimi a Björntecem zaručuje, že každá z obou stran vlastní přesně polovinu společnosti.
 +
 
 +
Mezi běžnými obyvateli říše je společnost nejznámnější svými továrnami - téměř v každém větším městě říše je alespoň jedna továrna vyrábějící nejčastěji různé součásti pozemních vozidel (které nakupuje velká většina qwanvarských výrobců vozidel) či létajících strojů (nejvíce proslula továrna na letecké motory v [[Qwë]]), případně různé přístroje.
  
 
=Související stránky=
 
=Související stránky=

Verze z 15. 8. 2019, 19:20

Björntec Qwanvarya je pobočkou kaelanského státního průmyslového koncernu Björntec v Qwanvarské říši, která byla založena na pozvání od nakaurů, vládců říše. Společnost se kromě dovozu a prodeje produktů mateřské firmy věnuje zejména stavbě a údržbě infrastruktury, zvláště železnic, telekomunikací a přepravních terminálů. Díky zkušenostem z domovské Kaely Akexi společnost dosáhla v těchto oborech faktického monopolu, který je nakaurskými vládci tolerován díky tomu, že společnost podporuje mnohá veřejná místa a mnohé akce. Díky svému monopolu v infrastruktuře má společnost pro říši strategický význam, proto do ní nakaurové investovali a smlouva mezi nimi a Björntecem zaručuje, že každá z obou stran vlastní přesně polovinu společnosti.

Mezi běžnými obyvateli říše je společnost nejznámnější svými továrnami - téměř v každém větším městě říše je alespoň jedna továrna vyrábějící nejčastěji různé součásti pozemních vozidel (které nakupuje velká většina qwanvarských výrobců vozidel) či létajících strojů (nejvíce proslula továrna na letecké motory v Qwë), případně různé přístroje.

Související stránky