Fenrisúlfr: Porovnání verzí

Z FantasyWiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
 
Řádek 5: Řádek 5:
 
Když se po celém dni marného snažení rozhodl vrátit a vymyslet jiný způsob, objevili ho draci. Při úprku spadl do prohlubně, kde ho zraněného našli [[Elfové v Zemi velkého lva|elfové]], kteří ho také vyléčili a dopravili až na královský hrad.
 
Když se po celém dni marného snažení rozhodl vrátit a vymyslet jiný způsob, objevili ho draci. Při úprku spadl do prohlubně, kde ho zraněného našli [[Elfové v Zemi velkého lva|elfové]], kteří ho také vyléčili a dopravili až na královský hrad.
  
Ačkoliv se Fenrisúlfra jeho otec snažil ochránit, neuspěl. Zabití čaroděje bylo podle kaelanských zákonů vraždou a král [[Kornelius]] to nemohl ignorovat. Před trestem smrti Fenrisúlfra zachránil lev Azareus, který mu během soudu jakožto čarodějův jediný známý pozůstalý odpustil stejným způsobem, jakým jemu kdysi Fenrisúlfrova matka, dvorní kuchařka [[Nimue Dagbjartdóttir|Nimue]], odpustila prokletí a smrt svého [[Myndavél Einar Hallgrímursson|prvního manžela]].
+
Ačkoliv se Fenrisúlfra jeho otec snažil ochránit, neuspěl. Zabití čaroděje bylo podle kaelanských zákonů vraždou a král [[Kornelius]] to nemohl ignorovat. Před trestem smrti Fenrisúlfra zachránil lev Azareus, který mu během soudu jakožto čarodějův jediný známý pozůstalý odpustil stejným způsobem, jakým jemu kdysi Fenrisúlfrova matka, dvorní kuchařka [[Nimue Dagbjartdóttir|Nimue]], odpustila prokletí a smrt svého [[Myndavél Einar Hallgrímursson|prvního manžela]]. Horkokrevný mladík ale neoplýval zrovna vděčností a nedlouho poté Azarea rozdráždil natolik, že ho lev sežral. Fenrisúlfrova otce toto natolik popudilo, že i se svou ženou požádal krále, aby zabití a sežrání Fenrisúlfra označil diskrétním výnosem jako nešťastnou nehodu.
  
 
=Související stránky=
 
=Související stránky=
 
* [[Linn]]
 
* [[Linn]]
 
* [[Haakon Svenarsson]]
 
* [[Haakon Svenarsson]]
 +
* [[Nimue Dagbjartdóttir]]
 
* [[Xillath]]
 
* [[Xillath]]
 
* [[Azareus]]
 
* [[Azareus]]

Aktuální verze z 12. 9. 2019, 00:35

Fenrisúlfr Eyþór Haakonsson byl starším bratrem Linn, která v sobě nosila talent, díky kterému se za pomoci nadpřirozeného lva Azarea naučila proměňovat se v draka. Když svými činy v dračí podobě rozzuřila dračici Xillath, která ji nakonec sežrala, Fenrisúlfr se ihned vypravil smrt své mladší sestry pomstít. Jeho otec, velitel královského vojska Haakon Svenarsson, to nesl nelibě, protože Fenrisúlfr se měl brzy stát jeho nástupcem, navíc vážně pochyboval o šancích na úspěch, třebaže Fenrisúlfr byl nejlepším bojovníkem v královském vojsku. Nakonec za ním alespoň vyslal na pomoc skupinu vojáků spolu s jedním čarodějem, kterého tam potají podstrčil Azareus.

Vojáci ho dostihli ještě na území Kaely Akexi a celé uskupení pokračovalo přes nebezpečné Dračí hory, kde polovina z nich nalezla svou smrt. Zbývajícím se povedlo dojít až k Ajkelově hoře, na jejímž vrcholu žil mimo jiné obrovský zlatý drak Glafiel, v jehož blízkosti se Xillath často zdržovala. Po marných pokusech narušit hladký povrch hory, aby na ni bylo možné vylézt, čaroděj poslal na královský hrad zprávu. Fenrisúlfr si toho ovšem všiml a v rozzuření z nemožnosti vylézt po hladkém povrchu čaroději na místě usekl hlavu, čímž naštval ostatní vojáky, kteří ho pak v noci nechali samotného a vydali se zpět.

Když se po celém dni marného snažení rozhodl vrátit a vymyslet jiný způsob, objevili ho draci. Při úprku spadl do prohlubně, kde ho zraněného našli elfové, kteří ho také vyléčili a dopravili až na královský hrad.

Ačkoliv se Fenrisúlfra jeho otec snažil ochránit, neuspěl. Zabití čaroděje bylo podle kaelanských zákonů vraždou a král Kornelius to nemohl ignorovat. Před trestem smrti Fenrisúlfra zachránil lev Azareus, který mu během soudu jakožto čarodějův jediný známý pozůstalý odpustil stejným způsobem, jakým jemu kdysi Fenrisúlfrova matka, dvorní kuchařka Nimue, odpustila prokletí a smrt svého prvního manžela. Horkokrevný mladík ale neoplýval zrovna vděčností a nedlouho poté Azarea rozdráždil natolik, že ho lev sežral. Fenrisúlfrova otce toto natolik popudilo, že i se svou ženou požádal krále, aby zabití a sežrání Fenrisúlfra označil diskrétním výnosem jako nešťastnou nehodu.

Související stránky