Magické dveře: Porovnání verzí

Z FantasyWiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
m
 
Řádek 9: Řádek 9:
  
 
=Podobná zařízení=
 
=Podobná zařízení=
Magické dveře vznikly odvozením od [[Portál (Země velkého lva)|portálu]], jiné technologie pro cestování prostorem. Zatímco portál přepravuje objekty umístěné na sobě, magické dveře vytvářejí stálý průchod, čímž se podobají složitějším [[dimenzionální brána|dimenzionálním branám]], které jsou ale určeny pro mezihvězdné cestování a cestování také časem a mezi různými vesmíry, zatímco magické dveře přenášejí pouze prostorem.
+
Magické dveře vznikly odvozením od [[Portál (Země velkého lva)|portálu]], jiné technologie pro cestování prostorem. Zatímco portál přepravuje objekty umístěné na sobě, magické dveře vytvářejí stálý průchod, čímž se podobají složitějším [[dimenzionální brána|dimenzionálním branám]], které jsou ale určeny pro mezihvězdné cestování a cestování také časem a mezi různými vesmíry, zatímco magické dveře přenášejí pouze prostorem a to jen na kratší vzdálenosti.
  
 
{{Podrobně|Portál (Země velkého lva)}} {{Podrobně|Dimenzionální brána}}
 
{{Podrobně|Portál (Země velkého lva)}} {{Podrobně|Dimenzionální brána}}

Aktuální verze z 5. 11. 2019, 23:44

Magické dveře jsou přepravními zařízeními vytvořenými nadpřirozeným lvem Rhaaxem na základě portálů, podobné již využívané technologie.

Popis

Magické dveře vypadají jako běžné dveře, které pouze zdánlivě vedou do vedlejší místnosti stavby, jejíž jsou součástí, i když je za nimi zpravidla zeď.

Magické dveře byly zprvu používány pouze jako zhmotňovač, kdy imitovaly funkci dimenzionální brány, avšak namísto jiné brány na jiném místě v časoprostoru (či jiném časoprostoru) vedly do virtuální reality. Tato funkce byla záhy využita ke skladování, kdy byla ke každým dveřím přidána miniaturní virtuální realita sestávající z jediné velké místnosti používané zpravidla jako skladiště, v němž se skladované předměty nekazily časem, díky čemuž si našly své místo v domácnostech a muzeích. Jelikož příliš nezáleží na tom, do které virtuální reality dveře vedou, mnozí si takto vytvářeli velkolepá sídla, i když měli jinak pouze malé domy. Příkladem budiž Kovářský hrad, jehož obyvatelé mají pouze menší vlastní pokoje, které jsou doplněny o druhou velkou místnost právě díky magickým dveřím.

Jelikož se magické dveře svou funkcí příliš neliší od portálů, brzy si je oblíbili nakaurové, kteří jimi vybavili svá sídla. V každém nakaurském sídle jsou tak jedny dveře, které vedou do speciálního sálu v hlavním nakaurském sídle ve stejnojmenném městě Qwë, kde se nakaurové pravidelně scházejí, aby rozhodovali o osudu své říše. Od nakaurů toto zpětně odkoukali nadpřirození lvi. Neobvyklejší využití je v hradech a jiných střežených stavbách, kdy díky použití magických dveří není stavba oslabena průchody a také je možné dovnitř pustit pouze oprávněné bytosti.

Podobná zařízení

Magické dveře vznikly odvozením od portálu, jiné technologie pro cestování prostorem. Zatímco portál přepravuje objekty umístěné na sobě, magické dveře vytvářejí stálý průchod, čímž se podobají složitějším dimenzionálním branám, které jsou ale určeny pro mezihvězdné cestování a cestování také časem a mezi různými vesmíry, zatímco magické dveře přenášejí pouze prostorem a to jen na kratší vzdálenosti.

Podrobnější informace naleznete v článku Portál (Země velkého lva). Podrobnější informace naleznete v článku Dimenzionální brána.

Související stránky