Nakaru Exxssperion: Porovnání verzí

Z FantasyWiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
(Založena nová stránka s textem „'''Nakaru Exxssperion''' je hypersportovní automobil vyráběný v Qwanvarské říši společností Nakaru. Kromě snahy společnosti Na…“)
(Žádný rozdíl)

Verze z 7. 7. 2019, 22:56

Nakaru Exxssperion je hypersportovní automobil vyráběný v Qwanvarské říši společností Nakaru. Kromě snahy společnosti Nakaru prosadit se na každém zákoutí trhu dopravních prostředků pro individuální dopravu na úkor dovozců midgardských vozidel a výrobců jejich napodobenin byla důvodem jeho vývoje i snaha ukázat nakaurům, vládcům Qwanvarské říše, že i v jejich zemi je možné vyrobit špičkový vůz.

Jelikož je Exxssperion hlavně výkladní skříní technologií, byl vyvinut a vyráběn bez ohledu na výrobní náklady. Společnost Nakaru do něj vložila to nejlepší, co dokázala. Na vše osobně dohlížel zakladatel společnosti Vyzkharzam Taranys, pro kterého automobil Exxssperion představoval naději na splnění snu, že nakaurové dají před špičkovými vozy zahraničního výrobce Björntec přednost vozům vyrobeným v jejich říši. Kromě toho marketingové oddělení výrobce doufalo ve využití výkonného vozu i v Qwanvarské říši velmi populárním motorsportu, především v prestižních závodních sériích na četných okruzích.

Verze

Exxssperion I

První verze tohoto vozu sice nakaury zaujala, ale také rozesmála - šlo sice o velmi rychlý a povedený vůz, ale téměř všechny jeho prvky byly původem midgardské, a ty které nebyly, pak na sobě měly označení výrobce Björntec. Reakce nakaurů zástupce firmy vyděsila, a při oficiálním představení vozu tak raději rovnou uvedla, odkud co na voze pochází. To sice přineslo posměch veřejnosti, ale také uznání nakaurů, a tak všech 200 vyrobených exemplářů skončilo u nakaurů nebo v Arkanwloxu. Někteří z nich pak část těchto vozů prodali lidem.

Exxssperion měl karoserii typu kupé vyrobenou z uhlíkových vláken a titanu, všechna čtyři kola byla nezávisle řiditelná i poháněná, o což se starala kombinace uprostřed umístěného elektromotoru a spalovacího pístového motoru V12, devítistupňové sekvenční převodovky a trojice diferenciálů.

Exxssperion II

Druhá verze tohoto modelu už byla zcela vyrobená ve firmě Nakaru včetně všech komponent. Vůz se příliš nezměnil, pouze měl vylepšenou aerodynamiku a byl o něco spolehlivější.

Exxssperion III

Třetí verze tohoto modelu měla opět karoserii typu kupé vyrobenou z kombinace titanu a uhlíkových vláken, dostala ovšem dvě přední a dvě zadní nápravy. Každé z osmi kol bylo nezávisle zavěšené, řiditelné i poháněné, což měla opět na starosti kombinace elektromotoru a spalovacího motoru V12 umístěná uprostřed.

Související stránky