Skógurgard: Porovnání verzí

Z FantasyWiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Řádek 1: Řádek 1:
'''Skógurgard''' (''Lesní sídlo'') je obytnou čtvrtí ve [[Město tří hradů|Městě tří hradů]] v [[Kaela Akexi|Kaele Akexi]] na [[Akelie|Akelii]]. Tato čtvrť se proslavila způsobem, kterým byla vystavěna. Je totiž jediným větším lidským sídlem, které bylo vystavěno řízeným růstem velkého množství stromů [[lakau]], podobně jako čtvrť Adaria v nadpřirozeném městě [[Arkanwlox (město)|Arkanwlox]] na [[Ajkelova hora|Ajkelově hoře]]. Je jediným sídlem tohoto druhu mimo Arkanwlox obývané i jinými bytostmi, než jsou nadpřirození lvi. [[Lvi v Zemi velkého lva|Nadpřirozený lev]] [[Azareus]], který tuto čtvrť vystavěl, znal z Arkanwloxu tento způsob výstavby obydlí velmi důvěrně, ale až budova [[Einarskýjakljúfur]] vystavěná ve Městě tří hradů [[Einar Myghaelsson|Einarem Myghaelssonem]] ho inspirovala k tomu, aby něco takového dělal mimo Ajkelovu horu.
+
'''Skógurgard''' (''Lesní sídlo'') je obytnou čtvrtí ve [[Město tří hradů|Městě tří hradů]] v [[Kaela Akexi|Kaele Akexi]] na [[Akelie|Akelii]]. Tato čtvrť se proslavila způsobem, kterým byla vystavěna. Je totiž jediným větším lidským sídlem, které bylo vystavěno řízeným růstem velkého množství stromů [[lakau]], podobně jako čtvrť Adaria v nadpřirozeném městě [[Arkanwlox (město)|Arkanwlox]] na [[Ajkelova hora|Ajkelově hoře]]. Je jediným sídlem tohoto druhu mimo Arkanwlox obývané i jinými bytostmi, než jsou [[Elfové v Zemi velkého lva|elfové]] nebo [[Lvi v Zemi velkého lva|nadpřirození lvi]]. Nadpřirozený lev [[Azareus]], který tuto čtvrť vystavěl, znal z Arkanwloxu tento způsob výstavby obydlí velmi důvěrně, ale až budova [[Einarskýjakljúfur]] vystavěná ve Městě tří hradů [[Einar Myghaelsson|Einarem Myghaelssonem]] ho inspirovala k tomu, aby něco takového dělal mimo Ajkelovu horu.
  
Každá budova ve čtvrti je vytvořena ovlivněným růstem jednoho stromu lakau, podobně jako zmíněný Einarskýjakljúfur. Dále se využívá toho, že sousední stromy se přes své kořeny propojují s ostatními do jednoho celku, a tak jsou všechny budovy propojené tímto způsobem. Přes kořenovou síť těchto stromů v této čtvrti probíhají dodávky energie a vody a také přes ně probíhá připojení ke kaelanské komunikační síti [[Síť#Yggdrasil|Yggdrasil]]. Budovy jsou dále díky větvím stromů v různých výškách propojeny rozličnými můstky a plošinami, což usnadňuje pohyb po čtvrti. Celá čtvrť je tak technicky víceméně les, a to při zachování veškerého komfortu a technických vymožeností moderního velkoměsta. V úrovních blíže zemi je také síť cest, takže kromě rychlovlaků a chůze se lze do jakékoliv budovy dopravit také automobilem. Mnohé z nich nabízejí také parkovací místa, a tak zde, narozdíl od pozemských měst, nejsou problémy s dopravou ani parkováním vozidel všech druhů a velikostí, což je zvláště výhodné díky zálibě Kaelanů ve velkých výkonných vozech, jako jsou například terénní [[Björntec Löndsundmaður|Löndsundmaður]] nebo luxusní [[Björntec Vegurskip|Vegurskip]] z dílen domácího koncernu [[Björntec]]. Díky množství zeleně zde motorová vozidla poháněná výkonnými spalovacími motory nezpůsobují problémy ani s kvalitou ovzduší.
+
Každá budova ve čtvrti je vytvořena ovlivněným růstem jednoho stromu lakau, podobně jako zmíněný Einarskýjakljúfur. Dále se využívá toho, že sousední stromy se přes své kořeny propojují s ostatními do jednoho celku, a tak jsou všechny budovy propojené tímto způsobem. Přes kořenovou síť těchto stromů v této čtvrti probíhají dodávky energie a vody a také přes ně probíhá připojení ke kaelanské komunikační síti [[Síť#Yggdrasil|Yggdrasil]]. Budovy jsou dále díky větvím stromů v různých výškách propojeny rozličnými můstky a plošinami, což usnadňuje pohyb po čtvrti. Celá čtvrť je tak technicky víceméně les, a to při zachování veškerého komfortu a technických vymožeností moderního velkoměsta. V úrovních blíže zemi je také síť cest, takže kromě rychlovlaků a chůze se lze do jakékoliv budovy dopravit také automobilem. Mnohé z nich nabízejí také parkovací místa, a tak zde, narozdíl od drtivé většiny ostatních lidských měst, nejsou problémy s dopravou ani parkováním vozidel všech druhů a velikostí, což je zvláště výhodné díky zálibě Kaelanů ve velkých výkonných vozech, jako jsou například terénní [[Björntec Löndsundmaður|Löndsundmaður]] nebo luxusní [[Björntec Vegurskip|Vegurskip]] z dílen domácího koncernu [[Björntec]]. Díky množství zeleně zde motorová vozidla poháněná výkonnými spalovacími motory nezpůsobují problémy ani s kvalitou ovzduší, a tak Město tří hradů nikdy nemuselo sáhnout po regulaci individuální dopravy.
  
 
V době po vytyčení [[Zakázaná zóna|Zakázané zóny]] tato čtvrť poskytla nový domov obyvatelům čtvrtí, které musely být kvůli zóně zrušeny. Zkušenosti z jejího provozu Kaelané využili při stavbě dalších podobných čtvrtí na jiných místech v neustále se rozvíjejícím městě.
 
V době po vytyčení [[Zakázaná zóna|Zakázané zóny]] tato čtvrť poskytla nový domov obyvatelům čtvrtí, které musely být kvůli zóně zrušeny. Zkušenosti z jejího provozu Kaelané využili při stavbě dalších podobných čtvrtí na jiných místech v neustále se rozvíjejícím městě.

Verze z 12. 10. 2019, 14:59

Skógurgard (Lesní sídlo) je obytnou čtvrtí ve Městě tří hradů v Kaele Akexi na Akelii. Tato čtvrť se proslavila způsobem, kterým byla vystavěna. Je totiž jediným větším lidským sídlem, které bylo vystavěno řízeným růstem velkého množství stromů lakau, podobně jako čtvrť Adaria v nadpřirozeném městě Arkanwlox na Ajkelově hoře. Je jediným sídlem tohoto druhu mimo Arkanwlox obývané i jinými bytostmi, než jsou elfové nebo nadpřirození lvi. Nadpřirozený lev Azareus, který tuto čtvrť vystavěl, znal z Arkanwloxu tento způsob výstavby obydlí velmi důvěrně, ale až budova Einarskýjakljúfur vystavěná ve Městě tří hradů Einarem Myghaelssonem ho inspirovala k tomu, aby něco takového dělal mimo Ajkelovu horu.

Každá budova ve čtvrti je vytvořena ovlivněným růstem jednoho stromu lakau, podobně jako zmíněný Einarskýjakljúfur. Dále se využívá toho, že sousední stromy se přes své kořeny propojují s ostatními do jednoho celku, a tak jsou všechny budovy propojené tímto způsobem. Přes kořenovou síť těchto stromů v této čtvrti probíhají dodávky energie a vody a také přes ně probíhá připojení ke kaelanské komunikační síti Yggdrasil. Budovy jsou dále díky větvím stromů v různých výškách propojeny rozličnými můstky a plošinami, což usnadňuje pohyb po čtvrti. Celá čtvrť je tak technicky víceméně les, a to při zachování veškerého komfortu a technických vymožeností moderního velkoměsta. V úrovních blíže zemi je také síť cest, takže kromě rychlovlaků a chůze se lze do jakékoliv budovy dopravit také automobilem. Mnohé z nich nabízejí také parkovací místa, a tak zde, narozdíl od drtivé většiny ostatních lidských měst, nejsou problémy s dopravou ani parkováním vozidel všech druhů a velikostí, což je zvláště výhodné díky zálibě Kaelanů ve velkých výkonných vozech, jako jsou například terénní Löndsundmaður nebo luxusní Vegurskip z dílen domácího koncernu Björntec. Díky množství zeleně zde motorová vozidla poháněná výkonnými spalovacími motory nezpůsobují problémy ani s kvalitou ovzduší, a tak Město tří hradů nikdy nemuselo sáhnout po regulaci individuální dopravy.

V době po vytyčení Zakázané zóny tato čtvrť poskytla nový domov obyvatelům čtvrtí, které musely být kvůli zóně zrušeny. Zkušenosti z jejího provozu Kaelané využili při stavbě dalších podobných čtvrtí na jiných místech v neustále se rozvíjejícím městě.

Související stránky