Thychen Sintar

Z FantasyWiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Thychen Sintar byl elfí učenec, který zasvětil většinu svého života zkoumáním, proč jsou si lidé a elfové tak podobní, i když nemají žádné společné předky. Již v mládí došel k závěru, že lidé byli vytvořeni uměle zkombinováním elfích genů s nějakým druhem lidoopů, což podložil i různými důkazy z elfího archivu. Později k tomu přidal i různé odkazy do lidských historických záznamů a časem začali elfové jeho názor považovat za fakt.

Lidé ho příliš v oblibě neměli, neboť Thychen na své experimenty spotřeboval každoročně přes 100 lidí, byť šlo většinou o již použité exempláře jemu přenechané lvem Rhaaxem. Výjimkou je kaelanský rytíř Erik Johansson, který Thychenovi pomohl upravit jeho postupy natolik, že lidi ke svým experimentům již nepotřeboval - stačilo odebrat kapku krve a člověka naskenovat pomocí zhmotňovače, tudíž valná většina těchto lidí ani nepoznala, že se něco stalo.

Thychen se významněji projevil ještě jednou, když se účastnil závodu s drakem Glafielem ve voze Mercedes-Benz 128V32 z Kovářského hradu.